GP Valencie – páteční tréninky

MotoGP – 2.volný trénink

Druhou polovinu tréninku zahájil na první pozici Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Španěl měl na kontě čas 1'31,568 sekundy a byl rychlejší o 0,053 sekundy než druhý Marc Márqurez (Repsol Honda Team). Třetí v pořadí Dani Pedrosa (Repsol Honda) ztrácel tři desetiny. Český závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1'33,380 sekundy sedmnáctý.

Pět minut před koncem tréninku zastavil Randy De Puniet (Suzuki MotoGP), protože mu explodoval motor a jeho Suzuki zahalil hustý bílý kouř. Nejrychlejší čas 1'31,565 sekundy prozatím patřil Alexi Espargarovi (NGM Mobile Forward Racing), ale dvě minuty před koncem šel do vedení časem 1'31,558 sekundy Andrea Dovizioso (Ducati Team).

V předposledním měřeném kole nastavil Marc Márquez čas 1'31,454 sekundy a páteční tréninky vyhrál. Druhý Andrea Dovizioso byl pomalejší jen o desetinu. Třetí Aleix Espargaró ztrácí na Doviziosa sedm tisícin, čtvrtý Jorge Lorenzo na Espargara tři tisíciny. První čtyři jezdci jsou neuvěřitelně vyrovnaní a dělí je 0,114 sekundy. První pětici uzavírá Cal Crutchlow (Ducati Team). Karel Abraham trénink dokončil šestnáctým časem 1'32,725 sekundy.