GP Valencie – páteční tréninky

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách měl za sebou těžký pád třetí jezdec týmu Calvo Albert Arenas, který dostal highsider v šesté zatáčce okruhu a spadl těsně před projíždějící jezdce, kteří se mu naštěstí stačili vyhnout. Španěl odešel z místa nehody po svých, ale byl viditelně otřesen.

Od poloviny tréninku byl nejrychlejší Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'40,163 sekundy, ale čtrnáct minut před koncem zabral Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a jako první překročil hranici minuty a čtyřiceti vteřin 1'39,968 sekundy. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) figuroval pátý a Jakub Kornfeil (Team Calvo) jednadvacátý.

Ve třicáté minutě havaroval při průjezdu druhou zatáčkou Zulfahmi Khairuddin (Ongetta-AirAsia), jemuž patřil čtvrtý čas 1'40,469 sekundy. Také Malajec byl otřesen, ale odcházel v doprovodu zdravotní služby po svých, i když tam může bát problém s pravým zápěstím.

Ital Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3) si ve Valencii vede velmi dobře, vyhrál také druhý trénink a s časem 1'39,647 sekundy je nejrychlejším jezdcem pátečního programu Moto3. Na druhém místě je se ztrátou dvou desetin Jack Miller, třetí Alex Márquez byl o necelé tři desetiny pomalejší. Český závodník Karel Hanika trénink dokončil sedmnáctým časem 1'40,531 sekundy a Jakub Kornfeil byl s časem 1'41,218 sekundy čtyřiadvacátý.