GP Valencie – páteční tréninky

MotoGP – 1.volný trénink

Po první polovině tréninku královské kubatury vedl tabulku časů s kolem za 1'32,017 sekundy Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) těsně následován dvojicí tovární Hondy Marcem Márquezem a Danim Pedrosou (oba – Repsol Honda). Všechny tři dělilo jen sedmašedesát tisícin! Rozhodně bylo hezké vidět zpátky v akci Suzuki, kterou ve Valencii sedlá Randy De Puniet, jezdec na divokou kartu, jemuž v polovině tréninku patřila s časem 1'33,892 sekundy sedmnáctá pozice. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) byl s časem 1'34,706 sekundy dvaadvacátý.

Deset minut před koncem tréninku měli časy pod minutu a dvaatřicet vteřin jen tři jezdci – Jorge Lorenzo, Dani Pedrosa a Marc Márquez. Ital Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), který s Jorge Lorenzem bojuje o celkové druhé místo v šampionátu, byl s časem 1'32,217 sekundy sedmý. Randy De Puniet na Suzuki zrychlil patnáctým časem 1'33,345 sekundy a také Karel Abraham zaznamenal zlepšení, když se časem 1'33,974 sekundy posunul na sedmnáctou příčku.

První trénink vyhrál časem 1'31,296 sekundy Marc Márquez. Druhý Jorge Lorenzo ztratil na úřadujícího mistra světa dvě desetiny, třetí Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing) byl o 0,344 sekundy pomalejší. Dani Pedrosa je čtvrtý a pětici nejrychlejších uzavírá Valentino Rossi, který na Márqueze ztratil 0,471 sekundy.

Jezdec na divokou kartu Michele Pirro je s časem 1'32,499 sekundy desátý, takže na úvod určitě dobré. Druhý jezdec na divokou kartu Randy De Puniet je s časem 1'33,345 sekundy šestnáctý. Hiroshi Aoyama (Drive M7 Aspar) jede poslední závodní víkend s Aspar týmem v sedle nové Hondy RC213V-RS a v prvním tréninku byl dvacátý nejrychlejší. Karel Abraham zajel dopoledne dvaadvacátý čas 1'33,974 sekundy.