GP Valencie - neděle ve Valencii

Moto2 - Závod

Do sedmadvaceti kol závodu šestistovek odstartoval z první řady vítěz kvalifikace Pol Espargaró (Tuenti Movil HP 40), druhý Thomas Lüthi (Interwetten Paddock) a třetí Japonec Takaaki Nakagami (ItalTrans Racing Team). Japonec byl v první řadě z toho důvodu, protože původně druhý v kvalifikaci Marc Márquez (Catalunya Caixa Resol) byl penalizován startem z poslední pozice kvůli incidentu v pátečním tréninku.

Po startu šel do vedení Nicolas Terol (Mapfre Aspar Team Moto2), druhý jel Pol Espargaró, třetí Thomas Lüthi, čtvrtý Simone Corsi (Came IodaRacing Project) a první pětku uzavíral Xavier Simeon (Tech 3 Racing). Marc Márquez byl v prvních zatáčkách po startu dvanáctý a v nájezdu do druhého kola dokonce desátý. Vedení si udržel Terol, který už ve třetím kole vedl náskokem dvou sekund, naopak Thomas Lüthi se po prvním kole propadl na pátou příčku a na vedení ztrácel čtyři sekundy. Andrea Iannone (Speed Master), který bojuje s Lüthim o celkové třetí místo, jel dvanáctý.

V sedmém kole dojel vedoucího Nicolase Terola jeho krajan Julian Simón (Blusens Avintia) a převzal vedení v závodu. Čtvrtý Pol Espargaró chtěl podjet třetího Simona Corsiho, ale udělal chybu a spadl, takže se na trať vrátil až za osmnáctého Reddinga. Vedl Julian Simón před Terolem, Simeonem, Aegerterem, Reou, Márquezem a sedmým Zarcem. V desátém kole spadl třetí Xavier Simeon a v závodu už také nepokračoval Johann Zarco. O poslední pozici na stupních vítězů bojovala trojice Dominique Aegerter (Technomag CIP), Gino Rea (Federal Oil Gresini Moto2) a Marc Márquez. Thomas Lüthi jel šestý, Iannone čtrnáctý, takže stále výhoda na straně Itala.

V polovině závodu vedl Julian Simón, dvě sekundy za ním byl druhý Nicolas Terol. Španěl Marc Márquez najel na cílové rovince do Švýcara Aegertera, došlo ke kontaktu, což mu umožnilo se posunout na třetí místo. Do šestnáctého kola už ale nenajel Gino Rea, protože spadl a byl mimo hru. Osm kol před cílem srazila Španělka Elena Rosellová (QMMF Racing) Brazilce Erica Granadu (JiR Moto2) a Marc Márquez předjel Nicolase Terola, což znamená, že se posunul na druhé místo.

Pět kol před cílem Márquez výrazně stahoval náskok vedoucího Juliana Simona a tři kola před koncem byl rozdíl pod jednu sekundu. Během pár zatáček se Márquez dotáhl na jezdce Blusens Avintie a oba jeli v těsném kontaktu. V nájezdu do předposledního kola Márquez Simona na cílové rovince předjel a převzal vedení.

Závod, do kterého Marc Márquez startoval poslední, Španěl nakonec vyhrál, což je v kubatuře jednotných 600ccm motorů skutečně neuvěřitelný výkon. Druhý projel cílem Julián Simón a třetí byl Nicolas Terol. V boji o celkové třetí místo v MS byl úspěšnější Andrea Iannone, i když dnes skončil až jedenáctý. Thomas Lüthi byl v cíli čtvrtý, ale tento vzájemný souboj nakonec o tři body prohrál.