GP Valencie 250 - 1. kvalifikace

Aoyama s KTM vítězí v první kvalifikaci, ve které skončil náš Jakub Smrž na patnáctém místě.

Hiroshi Aoyama a továrna KTM se radují z provizorního Pole Position pro závod třídy 250 ccm. Aoyama časem 1:35,982 překonal o 0,043 sekundy druhého Héctora Barberu. Třetím jezdcem dnešní kvalifikace byl vedoucí jezdec celkového pořadí Jorge Lorenzo. Čtvrtým byl Ital Marco Simoncelli.
Na pátém místě skončil Andrea Dovizioso, tedy jezdec, jenž se v neděli popere se Španělem Lorenzem o světový titul. Šestý skočil Shuhei Aoyama, bratr vítězného jezdce dnešní kvalifikace, sedmý skončil David De Gea, jenž v sedle stroje týmu Repsol Honda opět nahradil zraněného Martina Cardenase. Osmý skončil Alex de Angelis, devátý nejlepší privátní jezdec Roberto Locatelli a desátý Manuel Poggiali na druhém stroji KTM.
Náš Jakub Smrž na továrním motocyklu Aprilia skončil časem 1:37,621 na patnáctém místě.