GP USA – pátek v Monterey

Úvodní tréninky dnes absolvovali jezdci královské kubatury na okruhu Mazda Raceway Laguna Seca nedaleko Monterey. Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa úspěšně prošli lékařskou prohlídkou a páteční program dokončili v pořadí s šestým a jedenáctým časem. Dopoledne byl nejrychlejší Cal Crutchlow, odpoledne Marc Márquez.

MotoGP – 1.volný trénink

V polovině tréninku vedl s časem 1´22,938 sekundy Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing), druhý Stefan Bradl (LCR Honda) ztrácel 0,095 sekundy a třetí Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) byl o sedm desetin pomalejší. V první polovině tréninku Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) vůbec nevyjel na dráhu, ale v úvodní části druhé poloviny už zaznamenal dvaadvacátý čas. Z českých závodníků si velmi dobře vedl Karel Abraham (Cardion AB Motoracing), jemuž patřil dvanáctý nejrychlejší čas. Třiadvacátý v pořadí byl Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project).

První trénink vyhrál Cal Crutchlow, jemuž se v osmnáctém měřeném kole, což bylo necelé dvě minuty před koncem tréninku, podařilo zajet čas 1´22,757 sekundy, který ho dostal na špici výsledkové tabulky. Na druhém místě skončil Valentino Rossi, který byl pomalejší o 0,091 sekundy a pro třetí čas si v posledním rychlém kole dojel Marc Márquez (Repsol Honda). Jorge Lorenzo má na kontě osm kol s jedenáctým nejrychlejším časem 1´24,441 sekundy. Alex De Angelis (Pramac Racing) v GP USA nahradil Bena Spiese a na úvod zajel třináctý čas.

Karel Abraham si udržel dobré tempo až do konce a první trénink uzavřel patnáctým nejlepším časem. Naopak Lukáš Pešek zůstává třiadvacátý a na pro něho novém okruhu bude dál hledat svoji ideální stopu. Druhý trénink začíná pět minut po třiadvacáté hodině.

Jezdec na divokou kartu Blake Young (Attack Performance Racing) zajel jednadvacátý čas a na dvacátého Lavertyho ztratil jen devět tisícin.