GP USA – neděle v Laguně Seca

Neděle v Monterey byly dnem závodu Velké ceny USA. Po zahřívacím tréninku, který vyhrál Stefan Bradl, následoval start do dvaatřiceti kol závodu. Plný počet bodů si z Laguny odváží Španěl Marc Márquez, druhé místo obsadil Stefan Bradl a třetí projel cílem Valentino Rossi. Dva body si vybojoval Karel Abraham.

MotoGP – Warm Up

Počasí jezdcům královské kubatury přálo a zahřívací trénink odjeli bez větších problémů s přilnavostí. V polovině tréninku spadl v páté zatáčce okruhu Álvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini), ale naštěstí z místa nehody odešel po svých. Hůř je na tom jeho RC213V, ale vzhledem k tomu, že závod jede až za tři hodiny, mají mechanici snad dost času na jeho opravu.

Vítěz kvalifikace Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP) jede v Laguně opravdu neskutečně rychle a dopolední zahřívací trénink vyhrál, když ve svém dvanáctém kole z čtrnácti zajel nejrychlejší čas 1´21,743 sekundy. Druhý v pořadí Marc Márquez (Repsol Honda Team) na Němce ztrácí osm tisícin, takže poměrně dost vyrovnaná dvojice, a aby jich nebylo málo tak třetí v pořadí Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing) byl pomalejší jen o 0,081 sekundy!

Čtvrtý Álvaro Bautista už ztrácí šest desetina a pátý Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) 0,651 sekundy. Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) dokončil zahřívací trénink s jednadvacátým časem, Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) byl třiadvacátý.

Závod MotoGP startuje ve 23:00 hodin (SEČ). Před závodem by podle posledních informací měli všichni na startu královské kubatury uctít minutou ticha památku na tragicky zesnulého Itala Andrea Antonelliho, který dnes krátce po druhé hodině odpolední zemřel na následky zranění, které utrpěl během závodu FIM World Supersport v Moskvě.