GP Turecka MotoGP

Casey Stoner vítězí v dalším závodě MotoGP, na stupních vítězů ho doplnil Toni Elías a Loris Capirossi.

Australský mladík Casey Stoner ovládl závod třídy MotoGP a po 42:02,850 minutách dosáhl na své druhé vítězství v nejprestižnější třídě. Na druhém místě projel cílem zcela osamocený Toni Elías, který na Stonera ztratil 6,207 minuty. Třetí místo získal po ohromném souboji Loris Capirossi, který tak továrně Ducati připravil důvod pro velkolepé oslavy.
Čtvrtým místem prezentoval své umění a sílu stroje Ducati nestárnoucí Alex Barros, který na pátou pozici odsunul vítěze prvních dvou závodů na tomto okruhu Marca Melandriho. Poslední série šikan dostala na šestou pozici Johna Hopkinse, který poslal svého krajana Nickyho Haydena zpět na sedmé místo. Osmou pozici v závěru závodu vybojoval Randy de Puniet, tedy tovární jezdec Kawasaki, jehož týmový kolega Olivier Jacque zavinil v prvním kole hromadnou havárii, po které nejen on sám ze závodu odstoupil, ale s sebou vzal ihned i Daniela Pedrosu a navíc Colina Edwardse, který závod krátce poté vzdal a Chrise Vermulena, jenž se poté pokusil o dojetí závodu a získání alespoň několika bodů. Desítku nejlepších doplnili devátý Alex Hofmann, jenž krátce po dojetí do cíle v přenosu televize Eurosport přiznal, že to je poprvé, co se mu podařilo v přímém souboji porazit Valentina Rossiho. Právě Rossi po několika chybách a po pravděpodobně blíže nespecifikované technické závadě, dojel na desátém místě.
Druhou desítku v cíli závodu načal jedenáctý Chris Vermeulen, dvanáctý Carlos Checa a třináctý Shinya Nakano. Na čtrnáctém místě dojel tento závod Makota Tamada, kterého jen těsně následoval jeho týmový kolega Sylvain Guintoli. Posledním v cíli byl Kenny Roberts, jenž však za šestnácté místo body nedostal.
Do čela šampionátu se dostal Casey Stoner (61), který poslal na druhou příčku Valentina Rossiho (51), třetí je i nadále Daniel Pedrosa (36).
Grand Prix pokračuje čtvrtým závodem v čínské Shanghai, kde se jede již za dva týdny.