GP Texasu – V pátek zajeli nejrychleji Márquez, Quartararo a Rins

První den příprav na Velkou cenu Texasu nabídl dva volné tréninky tříd Moto3, MotoGP a Moto2. V královské MotoGP jsou tyto tréninky velmi důležité, protože jejich kombinace společně s časy třetího tréninku v sobotu dopoledne, určí desítku nejrychlejších jezdců, kteří postoupí rovnou do boje o pole position. V třídě Moto3 byl v pátek nejrychlejší Fabio Quartararo, v šestistovkách Alex Rins a v královské kubatuře Marc Márquez. V Austinu startují dva jezdci z České republiky – Jakub Kornfeil (Honda), který dnes slaví své 23.narozeniny, byl v kombinaci časů desátý. Karel Hanika (Mahindra) zatím figuruje na třicáté pozici.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách tréninku na suché dráze Okruhu Amerik vedl tabulku časů Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 2'19,503 sekundy. Druhý v pořadí Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) ztrácel 0,145 sekundy, třetí byl český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing), jehož ztráta na Navarra představovala necelé dvě desetiny. Ve dvou desetinách byl ještě čtvrtý Fabio Quartararo (Leopard Racing), pátý Jorge Martin (Aspar Mahindra Team Moto3) byl o 0,440 sekundy pomalejší. Karel Hanika (Platinum Bay Real Estate) ztrácel tři sekundy a v polovině tréninku mu patřila dvaadvacátá příčka.

První trénink vyhrál Jorge Navarro časem 2'17,433 sekundy. Na druhém místě ztrácí Niccoló Antonelli 0,168 sekundy, třetí Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) byl o čtyři desetiny pomalejší. Časy do pátého místa zajel Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a Fabio Quartararo.

Český závodník Jakub Kornfeil byl v prvním tréninku desátý, když své maximum posunul na hranici 2'18,826 sekundy. Karel Hanika je po úvodních jízdách třicátý s časem 2'21,707 sekundy.

Během tréninku havaroval Juanfran Guevara (RBA Racing Tea) a v první zatáčce spadl Jorge Martin (Aspar Mahindra Team Moto3). Oba pády bez zranění.

GP Texasu, Moto3 – 1.volný trénink