GP Texasu - Sprintový závod ovládl Bagnaia, Filip Salač odstartuje z první řady

Vítězem sprintového závodu se v Texasu stal Francesco Bagnaia, který projel cílem o více než dvě vteřiny dříve než jeho soupeř Alex Rins. Ten vybojoval pro Hondu druhé pódium v tomto roce, o první se postara v Portugalsku Marc Márquez. Třetí příčku obsadil po souboji s Aleixem Espargarem Jorge Martin, který odjel závod pod prášky. Do Austinu přijel nemocný a jak prozradil v rozhovoru, pod helmou nemohl téměř dýchat. V kvalifikacích Moto2 zvítězil Celestino Vietti, Filip Salač však potvrdil svou formu a odstartuje do závodu ze třetího místa. V Moto3 se na pole position postaví Jaume Masia.

Moto3™ - 3. trénink

Sobotní tréninkové časy ovlivnilo počasí. V Texasu totiž přes noc pršelo a trať nestačila zcela uschnout. Od začátku proto bylo jasné, že kdo si nestačil vyjet postup do druhé kvalifikace už v pátek, nebude mít během třetích jízd na trati šanci. To se také potvrdilo, jezdci byli o dvě a více sekundy pomalejší než při úvodních trénincích. Nejrychlejším byl na dráze Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), kterému se povedlo zaznamenat čas 2’18,233 sekundy. Za ním se seřadili Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) a Scott Odgen (VisionTrack Racing Team), jenž už ztrácel 0,833 sekundy. Zároveň byl posledním jezdcem, který se vlezl do vteřinové ztráty. Čtvrtý Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse) byl pomalejší o 1,159 sekundy. Problémy v závěru tréninku zaznamenal Romano Fenati (Rivacold Snipers Team), jemuž přestal jet motocykl.

Přímo do druhé kvalifikace tak na základě kombinovaných výsledků postoupili Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Jaume Masia (Leopard Racing), Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team), Diogo Moreira, Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), Kaito Toba, Deniz Öncü, Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), David  Muñoz (BOE Motorsports), Romano Fenati, Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Stefano Nepa (Angeluss MTA Team) a Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse).