GP Texasu – Pole position slaví Márquez, Morbidelli a Canet

Sobota v Austinu byla studená a to si především v případě královské kubatury vyžádalo až příliš pádů. Třetí trénink byl v tomto ohledu úplná katastrofa, protože na zemi skončila většina závodníků a někteří dokonce i dvakrát. V kvalifikaci pády pokračovaly, ale tam už chyběl jezdec Suzuki Alex Rins, který si dopoledne zlomil zápěstí a míří zpátky domů. Popáté v řadě vyhrál kvalifikaci na GP Texasu Španěl Marc Márquez, jenž tak bude v Austinu usilovat také o páté vítězství v řadě. Z druhé pozice odstartuje Maverick Viñales, třetí Valentino Rossi. Český závodník Karel Abraham i přes zdravotní problémy získal sedmnácté místo na startu. V třídě Moto3 má pole position Španěl Aron Canet. Jakub Kornfeil zajel třiadvacátý kvalifikační čas. V třídě šestistovek vyrazí z první pozice na startu Franco Morbidelli.

Moto3 – 3.volný trénink

Ráno v Austinu je zataženo, fouká silný vítr, teplota na dvaceti stupních, ale prozatím neprší. Zda to tak vydrží celý den je v této chvíli s otazníkem. Po dvaceti minutách vedl tabulku časů Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 2'17,335 sekundy. Druhý Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) ztrácel 0,165 sekundy, třetí Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) byl o 0,265 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate) a Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0). Lídr seriálu Joan Mir (Leopard Racing) figuroval s časem 2'18,261 sekundy na osmé pozici. Český závodník Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s časem 2'20,375 sekundy sedmadvacátý.

Deset minut před koncem tréninku vedl Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) s kolem za 2'17,151 sekundy. Na druhé pozici byl Aron Canet, třetí Romano Fenati, čtvrtý Bo Bendsneyder a na pátou pozici se posunul Joan Mir, který na prvního ztrácel půl sekundy. Jakub Kornfeil zrychlil na 2'20,340 sekundy, ale zůstával na sedmadvacátém místě.

Poslední trénink byl takovou ukázkou, jak napínavá dnes může být kvalifikace. Pozice na prvním místě si jezdci neustále vyměňovali, ale nejrychleji ve finále zajel Romano Fenati, jehož maximum na kolo je 2'16,273 sekundy. Druhý Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) ztratil dvě desetiny, třetí Aron Canet byl o půl sekundy pomalejší. Posledním v jedné sekundě je sedmý Niccoló Antonelli (Red Bull KTM Ajo). Jakub Kornfeil tréninky uzavřel s osmadvacátým časem 2'19,354 sekundy a na prvního ztrácí tři sekundy.

GP Texasu, Moto3 – 3.volný trénink