GP Texasu – páteční tréninky

Moto2 – 2.volný trénink

V první polovině tréninku kolidovali jezdci Ricard Cardus (Tech 3 Racing) a Dominique Aegerter (Technomag carXpert). Vše se obešlo bez následků a oba dokázali z místa nehody odjet na svých motocyklech zpátky do boxů. Španěl Cardus jede u týmu Tech 3 za Alexe Marinelarena, který před začátkem sezony havaroval během testování a nějakou dobu byl v umělém spánku. Nyní se rychle zotavuje a chce se vrátit zpátky na dráhu, což zřejmě nebude tak snadné už jenom proto, protože od nehody přišel o neuvěřitelných čtrnáct kilogramů váhy.

V polovině tréninku byl na prvním místě s časem 2'11,502 sekundy Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia). Druhý Esteve Rabat (Marc VDS Racing) ztrácel 0,225 sekundy, třetí Johann Zarco (AirAsia Caterham) byl o 0,249 sekundy pomalejší. Nejlepším nováčkem byl opět Maverick Viňales (Pons HP 40) jemuž patřila čtvrtá pozice. První pětici uzavíral Mika Kallio (Marc VDS Racing) s časem 2'12,043 sekundy a ztrátou půl sekundy na nejrychlejší čas.

V závěru druhého tréninku drsně havaroval v osmnácté zatáčce Okruhu Amerik německý závodník Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP). Němcova šestistovka Kalex dostala co proto a na mechaniky teď čeká spousta práce, protože to vypadá, že víc než opravovat budou stavět novou motorku. Na první pohled Cortese z pádu vyvázl nezraněn a trénink uzavřel na dvanácté pozici.

Šest minut před koncem druhého tréninku zajel kolo 2'11,132 sekundy Johann Zarco a posunul se do vedení tabulky časů druhého tréninku. Těsně před koncem maximum posunul na hodnotu 2'10,839 sekundy a druhý trénink vyhrál. Francouz je tak nejrychlejším jezdcem páteční tréninkové přípravy šestistovek, když jako jediný překonal hranici dvou minut a jedenácti sekund.

Druhá pozice patří švýcarskému jezdci Dominique Aegerterovi, třetí je Esteve Rabat, čtvrtý Maverick Viňales a na pátou příčku se časem 2'11,160 sekundy posunul Xavier Simeon (Federal Oil Gresini Moto2).