GP Texasu – kvalifikační sobota

Sobotní program Velké ceny Texasu zahájili na dráze Okruhu Amerik jezdci nejnižší kubatury Moto3, jenž absolvovali poslední trénink před důležitou kvalifikací. Jezdci MotoGP ve třetím tréninku rozhodují o postupové desítce pro druhou kvalifikaci a šestistovky Moto2 ukončí kvalifikačním tréninkem přípravu na nedělní závod.

Moto3 – 3.volný trénink

Deset minut před koncem závěrečného tréninku vedl tabulku časů Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) časem 2´17,569 sekundy. Druhý Isaac Viňales (Team Calvo) ztrácel 0,415 sekundy, třetí Efrén Vázquez (Saxoprint-RTG) byl pomalejší o 1,460 sekundy. Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 2´18,699 sekundy devátý a Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 2´19,031 sekundy čtrnáctý.

V posledních pěti minutách se Jakub Kornfeil posunul časem 2´17,522 sekundy na druhou pozici, kde na vedoucího Efréna Vázqueze ztrácel 0,998 sekundy. Třetí byl Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), čtvrtý Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) a pátý Alex Rins (Estrella Galicia). Karel Hanika zůstával na čtrnácté příčce s časem 2´18,696 sekundy.

Poslední trénink vyhrál Efrén Vázquez časem 2´16,524 sekundy. Druhý Alex Márquez ztrácí na vedení 0,636 sekundy, třetí Alex Rins byl o 0,765 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil až do konce časového limitu figuroval na třetí pozici, ale poslední rychlá kola jeho soupeřů českého jezdce posunula na šesté místo. Karel Hanika třetí trénink uzavřel šestnáctým časem.