GP Teruelu – V pátek zajel nejrychleji Japonec Nakagami

Ve španělské Aragonii byly v pátek povětrnostní podmínky daleko příznivější než tomu bylo před týdnem. V třídě Moto3 je v kombinaci časů nejrychlejší Jaume Masia (Honda), třináctý čas má Filip Salač (Honda). V třídě MotoGP zajel nejrychleji Japonec Takaaki Nakagami (Honda). V třídě Moto2 byl nejrychlejším jezdcem pátečních volných jízd Sam Lowes (Kalex). Druhým dnem v Aragonii bude sobota a poslední tréninky a kvalifikace, které určí pořadí jezdců na startovních roštech závodů, které se jedou v neděli.

Dnes si připomínáme smutné deváté výročí tragické nehody Marca Simoncelliho (20.1.1987 – 23.10.2011) v závodu Velké ceny Malajsie. Italský závodník tehdy ztratil kontrolu nad motocyklem a vjel pod kola svých soupeřů. Následkům zranění na místě podlehl. Čest jeho památce.

Moto3 – 1.volný trénink

První trénink vyhrál časem 1'58,076 sekundy Jaume Masia (Leopard Racing), vítěz závodu Velké ceny Aragonie, který jeli jezdci mistrovství světa na stejné dráze minulou neděli. Na druhém místě je Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team), který byl o 0,136 sekundy pomalejší. Třetí čas zajel Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3). Top5 uzavírá dvojice Albert Arenas (Solunion Aspar Team Moto3) a Tony Arbolino (Rivacold Snipers Team), jehož ztráta na prvního je na šesti desetinách. Filip Salač (Rivacold Snipers Team) je s časem 1'59,429 sekundy sedmnáctý a na první pozici teď ztrácí 1,353 skundy. Hodně nepříjemný pád měl Andrea Migno (SKY Racing Team VR46).

GP Teruelu, Moto3 – 1.volný trénink