GP Štýrska - Kvalifikaci vyhrál s novým traťovým rekordem Jorge Martin, Filip Salač osmnáctý

Mistrovství světa silničních motocyklů se po letní pauze přesunulo do Rakouska, kde jsou naplánované hned dva závodní víkendy. Sobotní kvalifikace dopadla nejlépe pro Jorgeho Martina, který na trati nedaleko Spielbergu zajel nový rekord 1'22,994 sekundy. Na gridu si spolu s ním do první řady stoupnou také Francesco Bagnaia a Fabio Quartararo. Filipu Salačovi kvalifikace Moto3 nevyšla. Všechny časy mu byly zrušeny a odstartuje tak z 18. příčky.

Moto3 - 3. volný trénink

Jako první se na okruhu v Rakousku představili jezdci třídy Moto3. Zatímco po pátku byl Filip Salač (CarXpert PruestelGP) na pozici znamenající přímý postup do druhé kvalifikace, v sobotu ho z ní jeho soupeři odsunuli. V polovině nastaveného času jezdil na osmnácté pozici. První byl Niccoló Antonelli (Avintia VR46), o 0,098 sekundy pomalejší byl Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) a třetí Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). O postupujících se však rozhodovalo až v posledních minutách.

Vítězem tréninku se stal Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3), jenž zajel nejrychlejší čas víkendu 1'35,933 sekundy. O pouhých 0,035 vteřiny pomalejší byl Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), třetí pozici si pak ve svém posledním kole vybojoval Filip Salač. Na Sasakiho ztratil 0,054 sekundy. Spolu s trojicí závodníků přímo do druhé kvalifikace postoupili Jeremy Alcoba (Indonesian Racing Gresini Moto3), Pedro Acosta, Izan Guevara (SANTADER Consumer GasGas), John McPhee (Petronas Sprinta Racing), Sergio Garcia (SANTADER Consumer GasGas), Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing), Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3), Riccardo Rossi (BOE Owlride), Andrea Migno, Stefano Nepa (BOE Owlride) a Niccoló Antonelli.

GP Štýrska, Moto3 - 3. volný trénink