GP Španělska – V pátek byl nejrychlejší Crutchlow, Abraham třináctý

První den příprav na závody španělské Grand Prix měly celkem klidný průběh. Počasí tréninkům přálo a jen skutečně minimum jezdců dnes skončilo na zemi. V třídě Moto3 zajel nejrychleji italský závodník Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) je po prvních dvou trénincích dvaadvacátý. V královské MotoGP je nejrychlejším jezdcem pátečního programu Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol), třináctá pozice patří Karlu Abrahamovi (Ángel Nieto Team). V šestistovkách vyhrál páteční jízdy Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). V sobotu dopoledne jsou poslední volné tréninky a odpoledne kvalifikační bitvy o pozice na startu nedělních závodů.

Moto3 – 1.volný trénink

Po porvní polovině tréninku vedl tabulku časů Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) s maximem na 1'48,008 sekundy. Druhý Enea Bastianini (Leopard Racing) ztrácel přes půl sekundy a stejně byl na tom také třetí v pořadí Albert Arenas (Ángel Nieto Team Moto3). Časy do pátého místa měli na kontě John McPhee (CIP-Green Power) a Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 1'49,382 sekundy osmnáctý. Jeho týmový kolega Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP) figuroval na desáté pozici, ale v úvodu druhé poloviny měl pád.

První trénink vyhrál časem 1'47,159 sekundy Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Na druhou pozici se posunul Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), který byl o tři desetiny pomalejší, třetí Philipp Öttl byl o půl sekundy pomalejší. S čtvrtým časem první trénink uzavřel Jorge Martin, pátý v pořadí je Markus Ramirez (Bester Capital Dubai). Jakub Kornfeil je s časem na kolo 1'48,344 sekundy sedmnáctý.

GP Španělska, Moto3 – 1.volný trénink