GP Španělska – V Jerezu slaví pole position Cal Crutchlow

Sobotní program tréninků a kvalifikací provázelo krásné slunečné počasí. Kvalifikaci Moto3 vyhrál domácí závodník Jorge Martin, Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval šestnáctým časem. V královské MotoGP porazil domácí favority britský závodník Cal Crutchlow, který pole position získal v novém kvalifikačním rekordu. Brněnský závodník Karel Abraham skončil třiadvacátý. V šestistovkách zajel na první pozici startovního roštu Lorenzo Baldassarri. Dnem závodu Velké ceny Španělska je neděle.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině třetího tréninku byl na první pozici časomíry Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) s kolem za 1'47,305 sekundy. Druhý Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) na týmového kolegu ztrácel 0,236 sekundy, třetí Enea Bastianini (Leopard Racing) byl o 0,331 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli Ayumu Sasaki (SIC Racing Team) a Aron Canet (Estrella Galicia 0,0). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 1'48,834 sekundy dvacátý v pořadí.

Třetí trénink vyhrál Jorge Martin časem 1'46,256 sekundy. Druhý skončil se ztrátou necelé desetiny Fabio Di Giannantonio, který měl v závěru tréninku pád. Třetí je Aron Canet, čtvrtý Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse) a pátý John McPhee (CIP-Green Power), který na prvního ztratil 0,465 sekundy. Výborně zahájil sobotní program Jakub Kornfeil, který třetí trénink dokončil na osmé pozici, když v předposledním kole nastavil maximum na 1'47,020, což představuje ztrátu na prvního ve výši 0,764 sekundy.

V tréninku havaroval sedmadvacátý Darryn Binder (Red Bull KTM Ajo), jemuž se v Jerezu zatím příliš nedaří podobně jak Nicolo Bulegovi (SKY Racing VR46 Team), který je po třetím tréninku osmadvacátý.

GP Španělska, Moto3 – 3.volný trénink