GP Španělska – slunečný pátek v Andalusii

Moto2 – 1.volný trénink

Po necelých deseti minutách tréninku došlo ve druhé zatáčce okruhu ke kolizi mezi Ricardem Cardusem (Tech 3) a Malajcem Zaqhwanem Zaidim (JPMoto Malaysia). Oba skončili na zemi, ale z místa nehody odešli po svých, i když zejména Carduse viditelně bolelo levé rameno. Těsně před první polovinou tréninku vedl Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing) časem 1'43,202 sekundy. Druhý Johann Zarco (Ajo Motorsport) ztrácel 0,246 sekundy, třetí Sam Lowes (Speed Up Racing) byl o půl sekundy pomalejší. Thomas Lüthi (Derendinger Rcing Interwetten) měl na trati technický problém, motorku už nezprovoznil a musel do boxů po svých.

Ve třicáté minutě tréninku byl na prvním místě s časem 1'43,198 sekundy Esteve Rabat. Na druhou pozici se časem 1'43,440 sekundy posunul Jonas Folger, třetí Johann Zarco na Němce ztrácel osm tisícin. Časy do pátého místa zajeli Sam Lowes a Simone Corsi (Athina Forward Racing). Velmi dobře si vedl Anthony West (QMMF Racing Team), jemuž patřila šestá pozice, osm desetin za nejrychlejším Rabatem. Na dráze už jezdil Thomas Lüthi, jemuž opravili motorku a Švýcar byl s časem 1'44,013 sekundy sedmý nejrychlejší, trénink ale uzavřel jedenáctým časem.

Pět minut před koncem tréninku zajel Simone Corsi druhý nejrychlejší čas 1'43,368 sekundy a na prvního Rabata ztrácel necelé dvě desetiny. Dobře si vedl také Italův týmový kolega Lorenzo Baldassarri (Athina Forward Racing), který z hloubi druhé desítky zajel časem 1'43,759 sekundy na šesté místo. O něco méně štěstí měl Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP), který chtěl těsně před koncem zajet své maximum, ale místo toho v osmé zatáčce přišel o předek a motorku poměrně dost poškodil. Trénink německý závodník uzavřel s šestým časem.

První trénink na Velkou cenu Španělska vyhrál časem 1'43,198 sekundy Esteve Rabat. Na druhé pozici je se ztrátou 0,136 sekundy Sam Lowes, třetí Simone Corsi byl o 0,170 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajel Jonas Folger a Johann Zarco. Jediným jezdcem na divokou kartu je Edgar Pons (Paginas Amarillas HP 40), jemuž po prvním tréninku patří dvaadvacátá pozice s časem 1'44,618 sekundy.

7 - Julian SIMON - SPA - QMMF Racing Team - Speed Up - 1'43.474 - + 0.276
8 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 1'43.645 - + 0.447
9 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Athinà Forward Racing - Kalex - 1'43.759 - + 0.561
10 - Axel PONS - SPA - AGR Team - Kalex - 1'43.780 - + 0.582
11 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 1'43.830 - + 0.632
12 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - Kalex - 1'43.869 - + 0.671
13 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 1'43.934 - + 0.736
14 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 1'43.961 - + 0.763
15 - Azlan SHAH - MAL - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 1'44.072 - + 0.874
16 - Randy KRUMMENACHER - SWI - JIR Racing Team - Kalex - 1'44.150 - + 0.952
17 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 1'44.276 - + 1.078
18 - Luis SALOM - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 1'44.306 - + 1.108
19 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag R. Interwetten - Kalex - 1'44.378 - + 1.180
20 - Mika KALLIO - FIN - Italtrans Racing Team - Kalex - 1'44.406 - + 1.208
21 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 1'44.477 - + 1.279
22 - Edgar PONS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 1'44.618 - + 1.420
23 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - Tech 3 - 1'44.629 - + 1.431
24 - Ricard CARDUS - SPA - Tech 3 - Tech 3 - 1'44.777 - + 1.579
25 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 1'44.855 - + 1.657
26 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 1'45.072 - + 1.874
27 - Robin MULHAUSER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 1'45.452 - + 2.254