GP Španělska – slunečný pátek v Andalusii

Prvního května odstartovali přípravu na Velkou cenu Španělska prvním volným tréninkem jezdci nejnižší kubatury mistrovství světa silničních motocyklů. Na jihu Španělska bylo a stále je slunečné počasí s teplotami, které ráno začínaly na patnácti stupních a během dne vyšplhaly až na třiatřicet stupňů. Proto dopoledne jezdci všech tří kubatur zajížděli zpravidla ty nejrychlejší časy celého dne, protože ve druhém tréninku už asfalt dosahoval teplot kolem čtyřiceti stupňů. V kombinaci časů obou tréninkových jízd zajel nejrychleji v kategorii Moto3 Efrén Vázquez, Esteve Rabat byl nejrychlejší v šestistovkách a Jorge Lorenzo v královské MotoGP. Zatím tak parketa čistě španělských závodníků. Co se týče českých jezdců, tak v kategorii Moto3 je Karel Hanika sedmý, Jakub Kornfeil třináctý a v MotoGP patří dvaadvacátá pozice Karlu Abrahamovi.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku španělského závodního víkendu v Jerezu vedl tabulku časů Efrén Vázquez (Leopard Racing) s kolem za 1'47,999 sekundy. Španěl byl v této chvíli jediný s časem pod minutu a osmačtyřicet sekund. Druhý Danny Kent (Leopard Racing) ztrácel tři desetiny, třetí Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) byl o šest desetin pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) a Francesco Bagnaia (Mapfre Team Mahindra). Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl s časem 1'49,065 sekundy šestý nejrychlejší, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) měl po dvaceti minutách na kontě šestnáctý čas 1'49,675 sekundy.

Ve dvacáté minutě zajel Jakub Kornfeil 1'48,611 sekundy a posunul se na třetí pozici, kde na nejlepší čas 1'47,458 sekundy Danny Kenta ztrácel 1,153 sekundy. Na druhé pozici byl další jezdec Leopard Racingu Efrén Vázquez. Karlu Hanikovi patřila s časem 1'49,065 sekundy osmá pozice.

V prvním tréninku byl nakonec nejrychlejší Efrén Vázquez z časem 1'47,088 sekundy. Na druhou pozici zajel Isaac Viñales (Husqvarna Factory Laglisse), třetí v pořadí je Danny Kent. Jakub Kornfeil byl dopoledne osmý nejrychlejší, Karel Hanika devátý. Pro české barvy tak víkend ve Španělsku začíná velmi nadějně.