GP Španělska – Pole position pro Lorenza, Rabata a Quartarara

MotoGP – 3.volný trénink

Po pětadvaceti minutách měl nejrychlejší čas 1'38,860 sekundy na svém kontě Marc Márquez (Repsol Honda Team). Na druhém místě figuroval Cal Crutchlow (CWM LCR Honda), třetí byl Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar). Do postupové desítky se posunul také Andrea Dovizioso (Ducati Team), Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3) a šestý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). To všechno byli jezdci, kteří své nejrychlejší časy zajeli v sobotu dopoledne. Ve snaze se posunout pořadím havaroval v páté zatáčce okruhu Eugene Laverty (Power Electronics Aspar), jemuž patřila osmnáctá pozice. Karel Abraham (AB Motoracing) byl v kombinaci časů zatím devatenáctý.

V posledních pěti minutách jeli jezdci svá tréninková maxima. Nejdřív se Valentino Rossi posunul na špici výsledkové tabulky časem 1'38,767 sekundy, ale téměř okamžitě Itala překonal Pol Espargaró časem 1'38,547 sekundy. Dvě minuty před koncem Jorge Lorenzo nastavil 1'38,493 sekundy a byl první. Druhý Pol Espargaró ztrácel 54 tisícin, třetí Cal Crutchlow byl o 82 tisícin pomalejší.

Třetí trénink vyhrál časem 1'38,493 sekundy Jorge Lorenzo před Polem Espargarem a Calem Crutchlowem. Až na Francouze Lorise Baze (Athina Forward Racing) si všech čtyřiadvacet jezdců zajelo pro nejlepší čas ve třetím tréninku. Jeho výsledek tak určil postupující desítku do druhé kvalifikace – Jorge Lorenzo, Pol Espargaró, Cal Crutchlow, Aleix Espargaró, Andrea Dovizioso, Valentino Rossi, Marc Márquez, Andrea Iannone, Bradley Smith a Scott Redding.

Český závodník Karel Abraham nastavil své maximum na 1'39,824 sekundy a po třech trénincích je šestnáctý v pořadí, druhý nejrychlejší v kategorii Open.