GP Španělska – Pole position získal Dani Pedrosa

Sobota v Jerezu byla ve znamení slunečného počasí. Jezdci všech tří tříd odjeli bez problémů poslední tréninky a v podobném duchu se nesly také odpolední kvalifikace. Pole position na startu vybojoval v novém rekordu Moto3 Jorge Martin. Český závodník Jakub Kornfeil do závodu odstartuje z jednadvacáté pozice. V kvalifikaci královské kubatury zajel nejrychleji Dani Pedrosa, jenž si tak na konto připsal start z prvního místa poprvé od Malajsie 2015. Brněnský jezdec Karel Abraham se do závodu kvalifikoval na devatenáctou pozici. Jako poslední dnes bojovali o pozice na startu jezdci Moto2, kde od pátku kraluje Alex Márquez, což také potvrdil ziskem své první pole position v třídě Moto2.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině třetího tréninku měl nejrychlejší čas Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), jehož maximum bylo na hodnotě 1'47,293 sekundy. Na druhém místě ztrácel Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) půl sekundy, třetí Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) měl čas o 0,635 sekundy pomalejší. Na čtvrtém místě figuroval Ayumu Sasaki (SIC Racing Team) a pátý čas měl na kontě Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), který na prvního ztrácel osm desetin. Posledním jezdcem v jedné sekundě byl prozatím Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3). Výborně si vedl Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) jemuž patřil devátý čas 1'48,586 sekundy. Prvním jezdcem, který spadl byl Livio Loi (Leopard Racing), jenž nezvládl nájezd do jedenácté zatáčky.

Poslední volný trénink třídy Moto3 vyhrál Jorge Martin časem 1'46,513 sekundy, který nastavil ve svém předposledním měřeném kole. Na druhé pozici je se ztrátou devadesáti tisícin Marcos Ramirez (Platinum Bay Real Estate), třetí Aron Canet ztrácí jen něco přes desetinu. Dalším Španělem je čtvrtý Joan Mir (Leopard Racing) a první pětici nejrychlejších uzavírá Ital Fabio Di Giannantonio. Český závodník Jakub Kornfeil v posledním rychlém kole zápolil s Jorge Martinem, který jel za ním, takže své maximum na kolo už nezlepšil a s časem 1'47,966 sekundy obsadil dvacátou pozici.

GP Španělska, Moto3 – 3.volný trénink