GP Španělska – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

Po nehodě ze sobotního dopoledne nenastoupil do kvalifikace šestistovek domácí závodník Nicolas Terol (Mapfre Aspar Team Moto2). Španěla krátce po nehodě převezli do nemocnice v Jerez de la Frontera s podezřením na zlomeninu levé nohy a s bolestivým zraněním v oblasti třísel.

V polovině kvalifikace třídy Moto2 držel provizorní pole position Fin Mika Kallio (Marc VDS Racing) s časem 1´43,166 sekundy. Na druhé pozici byl Švýcar Thoams Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), který na Kallia ztrácel 0,056 sekundy a třetí Esteve Rabat (Marc VDS Racing) byl jen o dvanáct tisícin pomalejší než Švýcar.

V době, kdy do konce kvalifikace scházelo patnáct minut vedl tabulku časů Němec Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) s časem 1´43,060 sekundy. Druhý Mika Kallio ztrácel jednu desetinu, ale ne dlouho, protože už ve dvaatřicáté minutě zajel znovu nejrychlejší kolo 1´42,996 sekundy a provizorní pole position byla znovu jeho. To bylo ve Finově desátém kole a hned v jedenáctém své maximum zlepšil na 1´42,766 sekundy. Druhý Cortese tak rázem ztrácel tři desetiny.

První místo na startu Velké ceny Španělska získal finský závodník Mika Kallio. Fin naposledy startoval z první pozice loni v Japonsku a před tím ve Valencii 2007. Z druhé pozice odstartuje Sandro Cortese a třetí Luis Salom (Pons HP 40), který už v Argentině předvedl velký progres ziskem třetího místa v cíli. Lídr šampionátu Esteve Rabat (Marc VDS racing) je na startu šestý.