GP Španělska – kvalifikační sobota

MotoGP – 2.kvalifikace

O první místo na startu Velké ceny Španělska bojovalo v sobotu odpoledne celkem dvanáct závodníků. Deset jich postoupilo přímo z tréninkové části příprav a dva z první kvalifikace. Po pěti minutách vedl tabulku časů Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) s kolem za 1´38,541 sekundy. Druhý Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel dvě desetiny, třetí Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) byl o čtyři desetiny pomalejší. Rozhodující okamžiky měly ale teprve přijít.

V posledních třech minutách to byla velmi intenzivní bitva o pozice na startu, kterou nedokončil Aleix Espargaró (NGM Mobile Forward Racing), který v závěru spadl. Na provizorní pole position stále zůstával Jorge Lorenzo, ale nic neměl jisté.

V posledním rychlém kole zajel Marc Márquez čas 1´38,120 sekundy a kvalifikaci na Velkou cenu Španělska vyhrál. Je to jeho čtvrtá pole position ve čtvrté kvalifikaci sezony. Navíc tím překonal kvalifikační rekord okruhu v Jerezu (1´38,189), který na jihu Španělska držel od roku 2008 právě Jorge Lorenzo, jehož dnes znovu porazil.

Do závodu třídy MotoGP tak z první řady vyrazí Marc Márquez, druhý Jorge Lorenzo a třetí Dani Pedrosa. Ve druhém sledu je trojice Valentino Rossi, pátý Aleix Esaprgaró (nejlepší Open) a Andrea Dovizioso (Ducati Team).