GP Španělska - Kvalifikaci vyhrál Francesco Bagnaia, Filip Salač odstartuje z osmé řady

Jedzci seriálu MotoGP čekají v neděli šesté závody sezóny. V královské kubatuře odstartuje z pole position Francesco Bagnaia, který si pro ni dojel s rekordním časem  1'36,170 sekundy. Vedle něj se postaví Fabio Quartararo s Aleixem Espargarem. V Moto2 si svůj první start z vedoucí příčky vyjel Ai Ogura, Filipovi Salačovi se bohužel nepodařilo postoupit do druhé kvalifikace a na gridu otevře osmou řadu. V Moto3 pak bude startovat z pole position Izan Guevara. V sobotu se odjel první závod MotoE. Jeho vítězem se stal Eric Granado.

Moto3 - 3. volný trénink

Do třetího tréninku Moto3 nenastoupil Joshua Whatley (VisionTrack Racing Team), který v pátek upadl, přičemž se udeřil do hlavy a spolu s lékaři se rozhodl nepokračovat ve Velké ceně Španělska. V polovině nastavené čtyřicetiminutovky jezdili všichni pod úrovní včerejšího nejlepšího času Izana Guevary (Valresa GASGAS Aspar Team). Průběžně nejrychlejším byl Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) s 1'46,455 sekundy na kolo, za ním jel právě Guevara, jenž byl o 0,040 vteřiny pomalejší, třetí pozice pak patřila Dennisu Foggiovi (Leopard Racing). Deniz Öncü ho následoval na čtvrté příčce, nejlepší pětku uzavíral Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) stíhaný Andreem Mignou (Rivacold Snipers Team), který v Jerezu drží rekordní čas.

Vítězem třetího volného tréninku a postupujícím z prvního místa do druhé kvalifikace se stal Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), jenž si své nejrychlejší kolo 1'45,736 sekundy nechal až do samotného závěru. Spolu s ním si postup vyjeli i druhý Izan Guevara, který byl pomalejší o pouhé dvě tisíciny vteřiny, či třetí David Salvador (Sterilgarda Husqvarna Max). Ve druhé kvalifikaci rovněž diváci uvidí Dennise Foggiu, Denize Öncüa, Andrea Mignu, Jaumeho Masiu, Ryuseie Yamanaku (MT Helmets – MSI), Sergia Garciu (Gaviota GASGAS Aspar Team), Carlose Tataye (CFMOTO Racing PruestelGP), Ivana Ortolu (Andeluss MTA Team), Ayumu Sasakiho (Sterilgarda Husqvarna Max), Joela Kelsa (CIP Green Power) a Riccarda Rossiho.

Zabojovat naopak budou muset například Scott Ogden (VisionTrack Racing Team), který se neudržel během tréninku na motore a upadl, Xavier Artigas (CFMOTO Racing PruestelGP), Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo) nebo Tatsuki Suzuki (Leopard Racing).

GP Španělska, Moto3 – 3. volný trénink