GP Španělska 250

Jorge Lorenzo vítězí v Grand Prix Španělska, Jakub Smrž ani letos cíl v Jerezu neviděl.

Jorge Lorenzo získal první vítězství ve třídě 250 ccm, když se dnes radoval z triumfu v Grand Prix Španělska. Na druhém místě dokončil závod se ztrátou 4,919 sekundy Alex de Angelis. Třetí místo doslova vybojoval kapoty na kapoty Ital Andrea Dovizioso, jenž ve strhujícím závěru odsunul na čtvrtou pozici svého týmového kolegu Yuki Takahashiho a na pátou domácího Héctora Barberu. Šestou pozici pro sebe získal Hiroshi Aoyama na novém stroji KTM, sedmý dokončil závod Roberto Locatelli, osmý byl Martin Cardenas, devátý Sylvain Guintoli a desátý Arnaud Vincent na loňském stroji Jakuba Smrže.
Náš Jakub Smrž předvedl v prvním kole propad na konec druhé dvacítky, když cílem úvodního kola projížděl až na devatenáctém místě. Poté se však dokázal díky dobré jízdě, ale i díky odpadnutí několika soupeřů (závod dokončilo pouze 18 jezdců, včetně Carchana, jenž dojel se šesti koly ztráty) probojovat na desáté místo. Kolo co kolo stahoval čtyřsekundový odstup od tehdy devátého Cardenase, když se mu ho ovšem podařilo dojet, tak havaroval a závod tak stejně jako vloni nedokončil. I přes tento pád však Smrž ukázal, že v letošním Grand Prix 250 ccm může s materiálem, jenž má k dispozici, pomýšlet na první desítku, ve které mu prozatím v této třídě zápis chybí.