GP San Marina – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl tabulku časů Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) s časem na kolo 1'43,603 sekundy. Na druhé pozici figuroval Hiroki Ono (Leopard Racing), jenž ztrácel 0,452 sekundy, třetí Danny Kent (Leopard Racing) byl o 0,483 sekundy pomalejší. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) zajel čtyřiadvacátý čas 1'45,477 sekundy, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl sedmadvacátý s časem 1'45,738 sekundy.

Velkou smůlu dnes mají v týmu Estrella Galicia 0,0, protože potom, co se ráno zranil Jorge Navarro, spadl ve druhém tréninku druhý jezdec týmu Fabio Quartararo a z místa pádu museli Francouze odnesli na nosítkách. Quartararo nakonec zamířil do zdravotního centra okruhu v Misanu s podezřením na zranění kotníku. Pravý kotník má Francouz zlomený a v Misanu je mimo hru.

Deset minut před koncem vedl Niccoló Antonelli časem 1'43,603 sekundy, takže maximum dne zatím beze změny. Na druhé pozici byl Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), třetí Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) jemuž na nejlepší čas scházely necelé čtyři desetiny. Časy do pátého místa patřily Japonci Hiroki Ono a Britovi Danny Kentovi. Češi zůstávali vzadu – Karel Hanika osmadvacátý, Jakub Kornfeil třicátý.

Druhý trénink vyhrál Danny Kent časem 1'43,097 sekundy. Niccoló Antonelli byl o 0,182 sekundy pomalejší. Třetí Miguel Oliveira ztrácí 0,233 sekundy. Na čtvrtou pozici se posunul Romano Fenati (SKY Racing Team VR46), první pětici uzavírá se ztrátou čtyř desetin Enea Bastianini. Českým jezdcům se prozatím příliš nedaří. Karel Hanika je s časem 1'44,745 sekundy čtyřiadvacátý, Jakub Kornfeil s časem 1'45,145 sekundy osmadvacátý.

GP San Marina, Moto3 – 2.volný trénink