GP San Marina - sobota v Misanu

Kvalifikační tréninky zahájili jezdci nejnižší kubatury na suchém povrchu dráhy v Misanu. Pole position vyhrál Němec Sandro Cortese, nejlepší z českých jezdců je osmnáctý Jakub Kornfeil. V královské kubatuře vybojoval první místo na startu Dani Pedrosa, Karel Abraham byl jedenáctý. V Moto2 startuje z první pozice Marc Márquez.

Moto3 – 3.volný trénink

Také třetí trénink jeli jezdci nejnižší kubatury na mokré dráze okruhu v Misanu. Hned při svém prvním výjezdu na dráhu spadl Miroslav Popov (Mahindra Racing), jenž těsně následoval Jonase Folgera (Mapfre Aspar Moto3), ale v jedné ze zatáček dostal highsider a tvrdě dopadl na asfalt. Motorka musela zpátky do boxů a v polovině tréninku byl český jezdec předposlední. Nejrychlejší čas patřil Jonasi Folgerovi 1´55,693 sekundy, Jakub Kornfeil (Redox-Ongetta-Centro Seta) byl s časem 1´59,235 sekundy dvacátý a Jasper Iwema z Moto FGR dvaadvacátý.

Ve druhé polovině závěrečného tréninku byl Miroslav Popov zpátky na dráze a časem 1´59,511 sekundy poskočil na dvacáté osmé místo. Bohužel došlo k dalšímu pádu a další zkoušce tvrdosti zdejšího asfaltu. Trénink se zkomplikoval Jakubovi Kornfeilovi, jenž měl pravděpodobně nějaké technické problémy a za pomocí traťových komisařů se snažil nastartovat motor své Hondy/FTR.

Tréninkovou část příprav v Misanu uzavřel nejlepším časem na kolo Jonas Folger, jemuž se po návratu do elitního týmu šampionátu zatím daří a jasně si říká o smlouvu pro příští rok. Na prvních dvou místech jsou jezdci z Německa, protože druhý nejrychlejší byl v sobotu dopoledne Sandro Cortese (Red Bull KTM Ajo) a oba také jako jediní zvládli kolo pod minutu a pětapadesát sekund. Třetímu Portugalci Miguelu Oliveirovi (Estrella Galicia 0,0) časomíra naměřila přesně 1´55,000 sekundy.

V závěru tréninku zabojoval Jasper Iwama, jemuž se podařilo posunout na třinácté místo s časem 1´56,164 sekundy. Naopak problémy s technikou znamenají pro Jakuba Kornfeila až třicátou pozici, Miroslav Popov byl po dvou pádech v pořadí třicátý čtvrtý.

Časový harmonogram víkendu GP San Marina.

GP San Marina, Moto3 – 3.volný trénink