GP San Marina – pátek v Misanu

Páteční dva volné tréninky jezdci absolvovali v dešti a na mokré dráze okruhu Misano World Circuit Marco Simonecelli. Mokrá dráha, teplota kolem šestnácti stupňů a nízká přilnavost. Během dne si tyto nepříznivé podmínky vyžádaly velké množství pádů jezdců všech tří kubatur. V třídě Moto3 byl nejrychlejší Alex Rins, v šestistovkách Jonas Folger a v MotoGP Andrea Dovizioso.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině úvodních volných jízd byl s časem 1´55,049 sekundy nejrychlejší Alex Rins (Estrella Galicia 0,0). Druhý Niccoló Antonelli (Junior Team GO&FUN Moto3) už ztrácel dvě a půl sekundy, třetí byl Andrea Locatelli (San Carlo Team Italia). Na čtvrté pozici figuroval s časem 1´57,810 sekundy Gabriel Rodrigo (RBA Racing Team) jedoucí na divokou kartu a první pětku uzavíral Jack Miller (Red Bull KTM Ajo). Český závodník Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 2´00,229 sekundy čtrnáctý, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) s časem 2´01,447 sekundy dvacátý.

První trénink na Velkou cenu San Marina a Rimini vyhrál Alex Rins časem 1´55,049 sekundy. Na druhém místě se ztrátou jedné sekundy umístil Niccoló Antonelli, třetí Jack Miller byl o 1,3 sekundy pomalejší. Z českých jezdců je Karel Hanika (1´59,243) třináctý, Jakub Kornfeil devatenáctý (2´00,226).

Během prvního tréninku havarovalo celkem dost závodníků a to zejména v šesté zatáčce okruhu v Misanu. Na zemi skončil Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0), Enea Bastianini (Junior Team GO&FUN Moto3), jezdec na divokou kartu Lorenzo Petrarca (Team Ciatti), nahrádní jezdec za Grünwalda Australan Remy Gardner (Kiefer Racing), Juanfran Guevara (Mapfre Aspar Moto3), Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo), Andrea Locatelli (San Carlo Team Italia) a v samotném závěru Jack Miller (Red Bull KTM Ajo).