GP San Marina - neděle v Misanu

Moto3 - Závod

Velmi dobrý start předvedl Jonas Folger (Mapfre Aspar Moto2), který do závodu startoval šestý a okamžitě se zařadil za vedoucího jezdce, kterým byl Sandro Cortese (Red Bull KT Ajo). Po startu také došlo k hromadnému pádu jezdců – Giulian Pedone, Kevin Calia, Alan Techer a Danny Webb.

Jakub Kornfeil (Redox Ongetta Centro Seta) se po startu propadl na dvacáté kolo, ale už v pátém kole byl sedmnáctý. Jasper Iwema (Moto FGR) závod ukončil už ve druhém kole a velký progres předvedl Miroslav Popov (Mahindra Racing), jemuž v pátém kole závodu patřila dvacátá pozice.

Vedoucí skupina čítala osm závodníků a v každé zatáčce probíhaly těžké boje o pozice. V sedmém kole závodu vedl Romano Fenati (Team Italia FMI) před druhým Luisem Salomem (RW Racing GP) a třetím Sandrem Cortesem, který měl těsně za sebou Miguela Oliveiru (Estrella Galicia 0,0), pátého Nicolla Antonelliho (San Carlo Honda Gresini), šestého Efréna Vázqueze (JHK T-shirt Laglisse), sedmého Alexe Rinse (Estrella Galicia 0,0) a osmého Jonase Folgera. Maverick Vinales (Avintia Blusens) jel po startu z jedenácté pozice, devátý.

Od desátého kola už měla vedoucí dvojice Romano Fenati – Sandro Cortese víc jak sekundový náskok před třetím v pořadí Luisem Salomem. Salom o třetí místo bojoval s Oliveirou a Rinsem, Jakub Kornfeil jel stále sedmnáctý, Miroslav Popov jednadvacátý. Ve dvanáctém kole šel Sandro Cortese do vedení a Fenatimu se snažil ujet. Neúspěšně, protože už v dalším kole si pozice opět prohodili.

Těsně za polovinou závodu vedl pole jezdců Moto3 domácí jezdec Romano Fenati, druhé místo patřilo Němci Cortesemu, třetí byl Alex Rins, čtvrtý Luis Salom a první pětku už uzavíral Maverick Vinales. Jakub Kornfeil jel sedmnáctý, desetinu za Binderem (RW Racing GP) a jednadvacátý Miroslav Popov postupně stahoval náskok dvacátého Rinalda (Caretta Technology).

Pět kol před cílem si držel vedoucí pozici Romano Fenati, který měl velké štěstí, protože Alex Rins neustále bojoval s Cortesem, což Němce zdržovalo od finálního ataku na vedoucí příčku. V boji o pozice na stupních vítězů už byl také Maverick Vinales společně s Luisem Salomem. Čtrnáctý Jakub Kornfeil jel na bodech, Miroslav Popov v závodu pokračoval dvacátý.

Tři kola před cílem převzal vedení Sandro Cortese a Fenati, který jel téměř celý závod ve vedení začal ztrácet a v nájezdu do předposledního kola byl pátý. Naopak Vinales si polepšil a jel třetí za Salomem. Nicméně všem bylo jasné, že o konečném pořadí rozhodnou až poslední zatáčky okruhu. Skutečně to tak dopadlo, protože Maverick Vinales bojoval o stříbro, ale nakonec byl až pátý, když ho v poslední zatáčce vyvezl mimo trať jeho krajan Rins. Samozřejmě ten bojoval o své nejlepší umístění, takže se mu nikdo nemůže divit. Této situace ale využil Ital Fenati a cílem projel třetí.

Velkou cenu San Marina vyhrál Sandro Cortese, druhý skončil Luis Salom a třetí Romano Fenati. Jakub Kornfeil si z Misana odváží jeden bod za patnácté místo, Miroslav Popov skončil devatenáctý, což lze určitě hodnotit jako úspěšnou misi.

GP San Marina, Moto3 - Závod
polojasno, 20°C, dráha suchá, 16°C

01- Sandro Cortese – Red Bull KTM Ajo Factory Team – KTM M32 – 23 kol za 40’22.100