GP San Marina – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s časem 1´38,226 sekundy. Na druhém místě figuroval lídr šampionátu Esteve Rabat (Marc VDS Racing), třetí byl Maverick Viňales (Paginas Amarillas HP 40), jenž na první místo na startu ztrácel necelé dvě desetiny. Český závodník Miroslav Popov (Montáže Brož Racing) měl na kontě deset odjetých kol s třicátým časem 1´40,868 sekundy. Florian Marino (NGM Forward Racing) byl o patnáct tisíci pomalejší a patřil mu jednatřicátý čas.

Před závěrečnými deseti minutami už vedl Esteve Rabat s časem 1´38,110 sekundy. Druhý Thomas Lüthi ztrácel 0,116 sekundy, třetí Maverick Viňales tři desetiny. V závěru kvalifikace nebylo nic rozhodnuto, takže šanci měli také všichni ostatní nebo minimálně ti, co byli do sekundy za Rabatem, což v tomto okamžiku bylo patnáct závodníků. Miroslav Popov byl prozatím pětatřicátý.

Necelé dvě minuty před koncem zajel Mika Kallio (Marc VDS Racing) kolo časem 1´38,043 sekundy a kvalifikaci na Velkou cenu San Marina vyhrál. Z druhého místa do závodu odstartuje Esteve Rabat, který dnes ztratil na pole position sedmašedesát tisícin. V posledním rychlém kole za 1´38,114 sekundy získal třetí pozici v první řadě Švýcar Thomas Lüthi. Miroslav Popov odstartuje do závodu šestatřicátý.