GP Rakouska – Márquez slaví pole position, Abraham je jedenáctý

Sobotní program tréninků a kvalifikací zvládli jezdci všech tříd mistrovství světa silničních motocyklů odjet na suchém povrchu Red Bull Ringu. Pole position slaví v třídě MotoGP Marc Márquez, v Moto2 Mattia Pasini a v Moto3 Gabriel Rodrigo. Stejná sestava jakou jsme viděli naposledy v Brně. Z českých závodníků zajel velmi dobře Karel Abraham, jemuž se podařilo kvalifikovat na jedenáctou pozici. Jakub Kornfeil to bude mít v závodě složitější, protože mu na startu patří osmadvacátá pozice.

Moto3 – 3.volný trénink

Krásné slunečné počasí byla pro jezdce nejnižší kubatury příjemnou změnou, protože díky tomu mohli zajet svá víkendová maxima. Po třiceti minutách vedl Joan Mir (Leopard Racing) časem 1'37,055 sekundy. Jen 0,062 sekundy ztrácel druhý v pořadí Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo), třetí Philipp Öttel (Südmetall Schedl GP Racing) byl o 0,138 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli na kontě Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) a Livio Loi (Leopard Racing). Na dráze byl také Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který byl šestý a v pátek nenastoupil do druhého deštivého tréninku, aby neriskoval pád a obnovení zranění nohy. Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) měl pětadvacátý čas 1'38,195 sekundy.

Trénink vyhrál Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) časem 1'36,829 sekundy. Druhý Joan Mir ztratil jednadvacet tisícin, třetí Philipp Öttel byl o 0,075 sekundy pomalejší. Na čtvrté pozici je Gabriel Rodrigo (RBA BOE Racing Team) a pátý Bo Bendsneyder. Výborně zajel Jakub Kornfeil, který na suchém povrchu nastavil čtrnáctý čas 1'37,261 sekundy.

AKTUALIZACE – Oficiální výsledky byly zveřejněny s mírným zpožděním a jsou jiné než jaký byl původní výsledek třetího tréninku. Zatím není přesně znám důvod, ale zřejmě zkrácení tratě stálo Itala Bastianiniho jeho nejlepší čas, takže se propadl na osmnáctou pozici. Tím pádem je nejrychlejším jezdcem Joan Mir s časem 1'36,850 sekundy. Druhé místo má Philipp Öttl a třetí je Gabriel Rodrigo. Jakub Kornfeil je na výborné dvanácté pozici, kde na prvního ztrácí čtyři desetiny.
GP Rakouska, Moto3 – 3.volný trénink