GP Rakouska – Kvalifikační bitvu vyhrál Iannone, Rossi je druhý

Moto2 – Kvalifikace

V polovině kvalifikačního tréninku byl na provizorní pole position Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), jehož maximum na kolo představovalo hodnotu 1'29,367 sekundy. Druhý Johann Zarco (Ajo Motorsport) ztrácel 0,084 sekundy, třetí Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten), který také v příštím roce pokračuje se svým současným týmem, byl o 0,145 sekundy pomalejší. Čtvrtý Axel Pons (AGR Team) to měl s pádem, když vyjel mimo trať do štěrku únikové zóny a první pětici uzavíral Marcel Schrötter (AGR Team) a Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2), oba měli na kontě stejný čas 1'29,714 sekundy.

Finální zteč rychlých časů si jezdci schovávali na závěrečné minuty, protože deset minut před koncem byl poměrně velký klid na dráze, když všichni v boxech připravovali stroje na jedno rychlé kolo. Pořadí pro první dvě řady na startu zůstávalo stále stejné – Franco Morbidelli, Johann Zarco, Thomas Lüthi, Axel Pons, Marcel Schrötter a šestý Sam Lowes.

Kvalifikaci rakouské Grand Prix vyhrál Johann Zarco, který ještě v posledním měřeném kole nastavil maximum na 1'29,255 sekundy. Druhý Franco Morbidelli bojoval o první pozici na startu, ale Francouze nepřekonal. Třetí do závodu odstartuje Thomas Lüthi, který se rovněž snažil, ale na Zarca ztratil dvě desetiny. Velmi dobře si vedli jezdci týmu AGR čtvrtý Marcel Schrötter a šestý Axel Pons. Výborně zajel rovněž pátý Alex Márquez.