GP Portugalska – V pátek zajel nejrychleji Bagnaia, Marc Márquez je šestý

Třetí závodní víkend roku 2021 odstartovaly v pátek dopoledne první tréninky tříd Moto3, MotoGP a Moto2. Týmy MS silničních motocyklů mají před sebou první závod na půdě Evropy a na trati, která není snadná a ráno byla po dešti stále na řadě míst ještě mokrá. Nejlépe si v třídě Moto3 vedl Gabriel Rodrigo (Honda), Filip Salač (Honda) byl ráno druhý, odpoledne šestnáctý a v sobotu bude bojovat o přímý postup do Q2. V královské kubatuře zajel nejrychleji Francesco Bagnaia (Ducati), Marc Márquez (Honda) má šestý čas a rozhodně dobrou náladu. V Moto2 byl jasně nejrychlejším jezdcem Američan Joe Roberts (Kalex). Sobota je druhým dnem příprav na Velkou cenu Portugalska s posledními tréninky a důležitými kvalifikacemi. Součástí závodního víkendu v Portimau je doprovodná pohárová soutěž Red Bull Rookies Cup.

Moto3 – 1.volný trénink

Když jako první vyjel ráno na dráhu portugalského okruhu v Algarve Darryn Binder (Petronas Sprinta Racing), bylo vidět, že na řadě míst zůstává asfalt stále ještě mokrý po nočním dešti. Po úvodních dvaceti minutách měli měřené kolo jen dva jezdci – Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) 2'03,482 sekundy a Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) 2'03,514 sekundy. Ostatní závodníci čekali až budou traťové podmínky lepší.

Deset minut před koncem tréninku nastavil nejrychlejší kolo 2'01,325 sekundy Filip Salač (Rivacold Snipers Team) a své maximum pak ve svém čtvrtém měřeném kole zlepšil na 1'59,854 sekundy, takže byl prvním jezdcem s časem pod dvě minuty. Na dráze bylo v tu chvíli osmnáct závodníků, a ostatní postupně najížděli na trať.

První trénink vyhrál časem 1'56,978 sekundy Deniz Öncü, který své maximum zajel v posledním kole a byl o 0,047 sekundy rychlejší než český závodník Filip Salač. Necelé půl sekundy ztratil třetí John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a poslední jezdci s časy do minuty na prvního jsou Andi Farid Izdihar (Honda Team Asia) a Darryn Binder. Šestý Romano Fenati už ztrácí 1,3 sekundy.

GP Portugalska, Moto3 – 1.volný trénink