GP Portugalska - 250 ccm

Casey Stoner si připisuje premiérové vítězství ve třídě 250 ccm. Jakub Smrž dojíždí na 12. místě, Radek Rous dokončil jako devatenáctý.

Casey Stoner zvítězil v prvním závodě Grand Prix Portugalska, kterým byl netradičně závod třídy 250 ccm. Po velké bitvě se za 45:36,009 minuty radoval mladý Australan z vítězství před druhým Andrea Doviziosem (+0,404) a třetím Randy De Punietem (+0,431). Na čtvrtém místě přijel do cíle Daniel Pedrosa, který pódiové umístění ztratil až v poslední části závodu, kdy se mu o několik metrů vzdálila vedoucí skupina. Páté místo dnes zbylo na Alexe De Angalise.
Se ztrátou více jak 17 sekund dojel do cíle Japonec Hiroshi Aoyama, kterého následoval jeho krajan Yuki Takahashi. Na osmém místě přijel do cíle nejlepší privátní jezdec, kterým se dnes stal Sylvain Guintoli. Devátým místem se prezentoval Sebastian Porto, který na toto místo propadl ve druhé polovině závodu, když tu první bezpečně vedl. Desítku nejlepších uzavřel Jorge Lorenzo, a to i přes problémy v úvodu závodu, kdy se propadl až na dvacátou pozici.
Na jedenáctém místě dokončil závod Lorenzův týmový kolega Héctor Barbera, jenž až v posledních kolech ze svých zad setřásl skvěle jedoucího našeho Jakuba Smrže. Jezdec holandského týmu si tak dnes zapsal své první letošní body, když dokončil závod na dvanáctém místě, sedm sekund před třináctým Alexem Debonem. Na čtrnácté pozici dokončil závod Mirko Giansanti a na patnáctém Kolumbijec Martin Cardenas.
Radomil Rous sváděl celý závod souboj s trojicí Heidolf, Corsi, Ballerini, které také podlehl. Cílem závodu poté projel jako devatenáctý.
Na čele šampionátu se ještě udržel Dani Pedrosa (38 bodů), druhý je nyní Andrea Dovizioso (33) a třetí Sebastian porto (27). Pětici nejlepších doplňují ještě čtvrtý Alex De Angelis (27) a pátý Casey Stoner (25). Naši zástupci si se čtyřmi body prozatím připisují pozice s označením 17. (Smrž) a 18. (Rous).