GP Portugalska 250

Andrea Dovizioso, s továrním motocyklem Honda, zvítězil v předposledním závodě této sezóny, náš Jakub Smrž, s továrním motocyklem Aprilia, dojel na jedenáctém místě.

Vynikající podívanou nám předvedli jezdci třídy 250 ccm. V této nejméně dramatické třídě Grand Prix slavil své vítězství a zisk 25 důležitých bodů italský jezdec Andrea Dovizioso, který ve strhujícím finiši porazil Japonce Hiroshi Aoyamu o pouhých 0,015 sekundy. Na třetím místě skončil Alex de Angelis, jenž na vítěze ztratil zanedbatelných 0,348 sekundy.
Čtvrtý nakonec skončil vítěz kvalifikace Roberto Locatelli, jenž do závodu výborně odstartoval, a jenž závod zpočátku vedl. Po rozpačité první polovině si nakonec pro jedenáct bodů za páté místo dojel vedoucí jezdec celkové klasifikace Jorge Lorenzo. Šestý skončil Yuki Takahashi, který na sedmé místo odsunul Marca Simoncelliho. Osmou pozici vybojoval Sylvain Guintoli a devátou Anthony West, jenž na velmi průměrném motocyklu dokázal svému týmu zajistit další úspěch v nejsledovanější Top Ten, kam se dnes vešel ještě i nakonec desátý Héctor Barbera, jenž po svém pádu ve druhém kole předvedl opravdu fantastický výkon, plný předjížděcích manévrů.
Na jedenáctém místě skončil dnes náš Jakub Smrž, jenž závod velmi špatně začal. Cílem prvního kola projel brněnský jezdec na dvacátém místě, nicméně zejména následujících šest kol předvedl Kuba výbornou jízdu, při které se dokázal posunout až na třinácté místo. Pak odpadl pro poruchu své tovární Hondy Japonec Shuhei Aoyama, a když Kuba předjel i Aleixe Espargara, dostal se již na jedenácté místo. Dvě kola před cílem sice našeho pilota předjel famózní Barbera, nicméně pád Itala Baldoliniho v posledním kole zajistil Jakubu Smržovi pět bodů za jedenácté místo.
Dvanáctý projel cílem Manuel Poggiali, třináctý byl Aleix Espargaro, čtrnáctý náhradník v týmu Repsol Honda David De Gea a patnáctý Andrea Ballerini.
V celkovém pořadí vede Jorge Lorenzo (276 bodů), nicméně druhý Andrea Dovizioso (263) se mu již přiblížil na 13 bodů. Třetí v pořadí, Alex de Angelis (203), již šanci na zisk titulu nemá. Náš Jakub Smrž (53) stále drží dvanáctou pozici, kterou si již může zlepšit pouze v případě, že v posledním závodě zvítězí a Australan West nebude bodovat.