GP Německa – V pátek zajel nejrychleji Viňales, Bastianini a Nakagami

Páteční podmínky na Sachsenringu nebyly ideální. Od rána byla zima, foukal vítr, místy mrholilo, ale také pršelo. Hodně času dnes jezdci všech kategorií proseděli v boxech, nicméně na dráze byli a zaznamenali měřené časy. Řada z nich také skončila na zemi a jako kritickou se ukázala zatáčka číslo jedenáct. V další části víkendu mají být příznivější podmínky, takže maxima na kolo, především pak ze strany jezdců MotoGP, můžeme očekávat už v sobotu dopoledne. Nejrychlejším jezdcem třídy Moto3 je po dvou úvodních trénincích Enea Bastianini, Jakub Kornfeil je šestnáctý v pořadí. V třídě MotoGP zajel nejrychleji jezdec Suzuki Maverick Viñales. V třídě Moto2 je v kombinaci časů první Japonec Takaaki Nakagami.

Moto3 – 1.volný trénink

Po dvaceti minutách prvního tréninku figuroval na špici časomíry italský závodník Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) jehož maximum na kolo v tu chvíli představovalo hodnotu 1'29,804 sekundy. Jednadvacet tisícin ztrácel Andrea Locatelli (Leopard Racing), třetí Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) byl o dvě desetiny pomalejší. Do pátého místa zajel Niccoló Antonelli (Ongetta-Rivacold) a Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing Team Moto3). První pětka komplet v italské režii. Lídr průběžného hodnocení Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) byl s půl sekundy ztráty šestý, posledním jedné sekundě byl patnáctý Andrea Migno (SKY Racing Team VR46). Český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) odjel devět kol s jednadvacátým časem 1'31,636 sekundy.

První trénink vyhrál s časem z posledního měřeného kola 1'28,196 sekundy Romano Fenati. Druhý v pořadí je Brad Binder, jemuž na Itala chybí čtyři desetiny. Do půl sekundy se vešli ještě další dva jezdci Enea Bastianini a Jorge Martin (Pull&Bear Aspar Mahindra Team). První pětici uzavírá Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo). Posledním jezdcem v jedné sekundě je desátý John McPhee (Peugeot MC Saxoprint). Jakub Kornfeil byl dlouho ve třetí desítce, nicméně posledním kolem za 1'29,494 sekundy se posunul na osmnácté místo.

Do závodního víkendu nastoupili dva jezdci na divokou kartu. Němec Maximillian Kappler (KRM-RTZ) zajel v prvním tréninku dvaatřicátý čas 1'31,678 sekundy. Jeho krajan Tim Georgi (Freudenberg Racing Team), jinak týmový kolega Karla Haniky z FIM CEV Repsol Moto3, byl s časem 1'32,494 sekundy pětatřicátý. Během tréninku havaroval Alexis Masbou (Peugeot MC Saxoprint) a domácí závodník Philipp Öttl (Schedl GP Racing).

GP Německa, Moto3 – 1.volný trénink