GP Německa – Pole positon má Márquez, Hanika první řadu

Sobotní program MS uzavřely na Sachsenringu kvalifikace tří tříd světového šampionátu. V každé z nich se jelo na suchém asfaltu, padl aktuální rekord a pro samotné diváky představovala bitva o pozice na startu atraktivní podívanou. V nejnižší kategorii Moto3 startuje z první pozice Danny Kent. Karel Hanika zajel výborně a patří mu třetí místo v první řadě. Jakub Kornfeil odstartuje osmnáctý (po penalizacích vedení závodu se Karel Hanika posunul na druhé místo, Jakub Kornfeil na jednadvacáté). V královské MotoGP prozatím nemá konkurenci Marc Márquez. V třídě šestistovek Moto2 slaví první místo na startu Johann Zarco.

Moto3 – 3.volný trénink

Hned v prvních minutách havaroval v první zatáčce okruhu jezdec na divokou kartu Jonas Geitner (Freudenberg Racing Team), což německého závodníka stálo spoustu času než se dostal zpátky na trať. Jezdci se rozjížděli velmi pozvolna a vlastně až od poloviny tréninku začali nastavovat stále rychlejší čas. Po dvaceti minutách byl nejrychlejší Danny Kent (Leopard Racing) s časem 1'27,136 sekundy. Druhý Fabio Quartararo (Estrella Galicia) ztrácel jen šestaosmdesát tisícin, třetí Niccoló Antonelli už přes šest desetin. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl devatenáctý s časem 1'28,846 sekundy, Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl s časem 1'29,324 sekundy prozatím třiadvacátý.

Deset minut před koncem třetího tréninku vedl tabulku časů Fabio Quartararo s časem 1'27,091 sekundy a druhého Dannyho Kenta pokořil rozdílem pětačtyřiceti tisícin. Na třetí pozici se posunul Philipp Öttl (Schedl GP Racing), čtvrtý čas patřil Enea Bastianinimu (Gresini Racing Team Moto3) a pátý Jorge Martinovi (Mapfre Team Mahindra). Češi zatím zůstávali daleko za hranicí první desítky. Karel Hanika byl devatenáctý, Jakub Kornfeil šestadvacátý.

V pětatřicáté minutě zajel Danny Kent čas 1'26,174 sekundy čímž se jednak posunul na první místo výsledkové tabulky a zároveň překonal rekord v čase na kolo, který tu od loňska patřil Jacku Millerovi (1'26,767). Druhý Fabio Quartararo najednou ztrácel přes šest desetin, třetí Efrén Vázquez (Leopard Racing) osm desetin a na šesté místo se časem 1'27,163 sekundy posunul Karel Hanika, který byl zároveň posledním jezdcem v jedné sekundě za Kentem.

Poslední trénink vyhrál v novém rekordu 1'26,174 sekundy Danny Kent. Druhý Fabio Quartararo byl pomalejší o 0,619 sekundy, třetí Efrén Vázquez ztrácí 0,795 sekundy. Karel Hanika byl ve finále šestý, Jakub Kornfeil čtyřiadvacátý. V závěru havaroval Juanfran Guevara (Mapfre Team Mahindra), který tvrdě dopadl na asfalt třinácté zatáčky.

GP Německa, Moto3 – 3.volný trénink