GP Německa – pátek na Sachsenringu

Moto3 – 2.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl s časem 1´28,471 sekundy domácí závodník Jonas Folger (Mapfre Aspar Moto3). Druhý Luis Salom (Red Bull KTM Ajo) ztrácel 0,477 sekundy a třetí Miguel Oliveira (Mahindra Racing) přes půl sekundy. Velmi dobře pokračoval Jakub Kornfeil (Redox RW Racing), jemuž po dvanácti minutách patřil čtvrtý čas 1´29,013 sekundy. Bohužel o pár minut později český závodník havaroval ve čtvrté zatáčce okruhu a tvrdě dopadl na asfalt. Z místa nehody sice odkulhal, ale nevypadalo to moc dobře. Doufejme, že Jakub Kornfeil z nehody vyvázne bez vážného zranění, protože na Sachsenringu do této chvíle převáděl velmi rychlé časy.

V polovině tréninku se časem 1´28,276 sekundy do vedení posunul Luis Salom. Na druhém místě figuroval Jonas Folger a třetí byl Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0). Jakub Kornfeil po pádu na dráze chyběl a jeho maximum na kolo v této fázi stačilo na desátou pozici. V kombinaci časů obou tréninků si ale český závodník držel šesté místo. Třináct minut před koncem tréninku musel mimo dráhu Romano Fenati (San Carlo Team Italia), protože se mu při jízdě v trojčlenné skupince roztrhl řetěz. Naštěstí byl Ital tím třetím, tedy posledním jezdcem.

Druhý trénink vyhrál Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) časem 1´27,208 sekundy. Druhý Luis Salom byl o 0,380 sekundy pomalejší, třetí Efrén Vázquez (Mahindra Racing) už ztrácí jednu sekundu! Jakub Kornfeil už do konce druhého tréninku na dráhu nevyjel a přesto mu jeho čas, který zajel v šestém kole, stačil na osmnáctou pozici.

AKTUALIZACE: Při pádu trefila Jakuba Kornfeila motorka do nohy, která teď českého jezdce bolí, ale jinak je zdravotně v pořádku. Do druhého tréninku nezasáhl, protože jeho motocykl Kalex KTM nestačili dovést do boxů včas, aby stihli opravu. Kornfeil věří, že zítra bude pokračovat v nastaveném tempu. V době pádu byl český závodník čtvrtý nejrychlejší.