GP Německa – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Kornfeil devátý

První tréninky Velké ceny Německa absolvovali jezdci mistrovství světa silničních motocyklů na suché dráze okruhu Sachsenring. Ve druhém tréninku Moto3 sice déšť trošku pohrozil, ale nakonec nepršelo a odpolední maxima byla dnes také ta nejrychlejší. V třídě Moto3 zajel nejrychleji Philipp Öttl, Jakub Kornfeil byl devátý. V královské kubatuře je po pátečních jízdách na první pozici kombinace časů Jorge Lorenzo, Karel Abraham je dvaadvacátý. V trénincích šestistovek je první Xavi Vierge. V sobotu pokračuje program posledními tréninky a kvalifikacemi.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině tréninku vedl tabulku časů Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) s maximem na 1'27,771 sekundy. Čtyři desetiny ztrácel na Španěla Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP), šest desetin třetí Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP). Časy do pátého místa měli na kontě Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) a Enea Bastianini (Leopard Racing). Posledním jezdcem v jedné sekundě byl desátý Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo), který v Německu jede za Darryna Bindera. Jihoafričan si koncem minulého týdne zlomil při tréninku na motorce supermoto pravou klíční kost a musel podstoupit dvouhodinovou operaci v Barceloně.

První trénink vyhrál časem 1'27,272 sekundy Jorge Martin. Na druhé pozici je John McPhee (CIP-Gren Power), třetí je domácí Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing), jehož ztráta na prvního představuje hodnotu 0,251 sekundy. Na čtvrté pozici je Enea Bastianini a pátý čas v pořadí si připsal výborně jedoucí Raul Fernandez. Český závodník Jakub Kornfeil je s kolem za 1'27,975 sekundy desátý a na Martina ztrácí sedm desetin.

GP Německa, Moto3 – 1.volný trénink