GP Německa – páteční tréninky

V pátek v devět hodin zahájili jezdci motocyklového mistrovství světa přípravu na Velkou cenu Německa prvními volnými tréninky na okruhu Sachsenring. Nejrychlejším jezdcem nejnižší kubatury je po pátečních trénincích Jack Miller, v MotoGP je to Aleix Espargaró a v Moto2 Mika Kallio.

Moto3 – 1.volný trénink

V polovině úvodního tréninku byl na prvním místě výsledkové tabulky Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s časem 1´28,481 sekundy. Australan byl o sedmadvacet tisícin rychlejší než druhý v pořadí Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG), který do domácího závodního víkendu týmu Racing Team Germany nastoupil v nových barvách hlavního sponzora, které by měly jeho jméno lépe propagovat. Třetí čas v pořadí patřil Danny Kentovi (Red Bull Husqvarna Ajo).

V prvním tréninku byl nakonec nejrychlejším jezdcem Jack Miller s časem 1´27,770 sekundy. Australan byl také jediným, kdo překonal hranici minuty a osmadvaceti sekund. Druhý čas má na svém kontě Efrén Vázquez a třetí Brad Binder (Ambrogio Racing). V závěru tréninku havaroval ve dvanácté zatáčce Alex Rins (Estrella Galicia 0,0), ale z místa nehody odešel po svých, takže to naštěstí odnesla jen technika.

Patnáct minut před koncem tréninku byl Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) třináctý s časem 1´29,527 sekundy. Jakub Kornfeil (Team Calvo) zajel kolo časem 1´30,042 sekundy, což mu v tu chvíli stačilo na dvacátou pozici. První trénink Karel Hanika uzavřel desátým časem 1´28,692 sekundy, který zajel až v posledním rychlém kole. Jakub Kornfeil se časem 1´28,697 sekundy posunul na konečnou jedenáctou příčku.

Zraněný Fin Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) do víkendu v Německu nenastoupil a nahradil ho Argentinec Gabriel Rodrigo, který byl v tréninku třiatřicátý. Jezdci na divokou kartu Maximilian Kappler (SaxiPritn – RTG) a Kevin Hanus (Fai Rent-A-Jet) úvodní trénink dokončili na v pořadí osmadvacáté a dvaatřicáté pozici.