GP Německa – Neuvěřitelný Márquez má devátou pole position v řadě

Sobotní program Velké ceny Německa byl na Sachsenringu ve znamení suchých podmínek, což je významný rozdíl třeba už jen s loňským podnikem. V kvalifikaci Moto3 si zajel pro Pole position Jorge Martin, Jakub Kornfeil odstartuje jednadvacátý. V královské kubatuře získal první místo na startu Marc Márquez, jemuž se povedlo zajet nový kvalifikační rekord a navíc si na Sachsenringu připisuje deváté kvalifikační vítězství v řadě. Český závodník Karel Abraham do závodu startuje třiadvacátý v pořadí. V šestistovkách ovládli kvalifikaci Italové Mattia Pasini, Luca Marini a Francesco Bagnaia. Neděle je dnem závodu německé Grand Prix.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině tréninku vedl časomíru Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) s kolem za 1'27,320 sekundy. Na druhé pozici ztrácel Ital Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) 0,141 sekundy, třetí Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3) byl o 0,145 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa měli na kontě Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) a Enea Bastianini (Leopard Racing). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) zajel za dvacet minut dvanáct kol a jeho třetí kolo za 1'27,995 sekundy bylo prozatím nejrychlejší a desáté v pořadí.

Ve třetí zatáčce havaroval Jaume Masia (Bester Capital Dubai), jehož motorka vykopla ze sedla a Masia šel po hlavě přes řídítka na asfalt před motorku. Jezdce odnesli na nosítkách zdravotníci, ale Masia byl naštěstí při vědomí.

Trénink vyhrál časem 1'26,351 sekundy Lorenzo Dalla Porta, který byl o osmdesát tisícin rychlejší než druhý v pořadí Aron Canet. Třetí je Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP), čtvrtý Enea Bastianini a pátý John McPhee (CIP-Green Power). Jakub Kornfeil byl v jednu chvíli druhý, ale nakonec trénink uzavřel desátý s časem 1'27,404 sekundy a ztrátou na prvního ve výši jedné sekundy.

GP Německa, Moto3 – 3.volný trénink