GP Německa – Márquez slaví vítězství, druhý je Pedrosa, třetí Rossi

Moto3 – Warm Up

Po sobotním zemětřesení, které nastalo potom, co vedení závodu potrestalo jedenáct jezdců (#6 Maria Herrera, #9 Jorge Navarro, #16 Andrea Migno, #17 John McPhee, #22 Ana Carrasco, #31 Niklas Ajo + trestný bod, #32 Isaac Vinales, #33 Enea Bastianini, #55 Andrea Locatelli, #76 Hiroki Ono, #84 Jakub Kornfeil) ztrátou tří pozic na roštu za pomalou jízdu v závodní stopě, navíc muselo těchto jedenáct závodníků zůstat prvních deset minut zahřívacího tréninku sedět v boxech, jako součást trestu.

Protože byl mezi penalizovanými jezdci také Enea Bastianini, na druhé místo startovního roštu se posunuje Karel Hanika, pro něhož je to jeho nejlepší startovní pozice dosavadní kariéry jezdce mistrovství světa. Jakub Kornfeil naopak tři pozice ztratil a startuje jednadvacátý.

V době, kdy jedenáctka vyjela z boxů měl nejrychlejší čas 1'27,237 sekundy Danny Kent (Leopard Racing), druhý Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) ztrácel 0,123 sekundy, třetí Efrén Vázquez (Leopard Racing) byl o tři desetiny pomalejší. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl po úvodních deseti minutách s časem 1'27,929 sekundy pátý.

Zahřívací trénink nejnižší kubatury šampionátu vyhrál časem 1'27,002 sekundy Danny Kent. Druhý v pořadí je se ztrátou 0,358 sekundy Niccoló Antonelli, třetí Efrén Vázquez byl o 0,537 sekundy pomalejší. Karel Hanika uzavřel warm up na jedenácté pozici s časem 1'27,92 sekundy. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) stačil za deset minut najet sedm kol a nastavit čtrnáctý čas 1'28,120 sekundy.