GP Německa - kvalifikace

Casey Stoner, Mika Kallio a Gabor Talmacsi se postaví na nejvýhodnější pozice zítřejších startů závodů Grand Prix Německa.

Australan Casey Stoner vystartuje do Grand Prix Německa z Pole Position, když dnes odpoledne na okruhu Sachsenring zvítězil v kvalifikaci třídy MotoGP. Na druhém místě se umístil Španěl Daniel Pedrosa, třetí byl Marco Melandri.
Ve třídě 250 ccm byl nejrychlejší Fin Mika Kallio, který o 0,230 sekundy odsunul druhého Andreu Doviziosa. O dalších 0,004 sekundy pomaleji jezdil Alex de Angelis. První řadu doplní vedoucí jezdec Jorge Lorenzo, který byl dnes čtvrtý. Náš Karel Abraham zaostal za vítězným Kalliem o 2,272 sekundy a do závodu tak půjde z 20. pozice.
Maďar Gabor Talmacsi byl i dnes nejrychlejším mužem nejslabší třídy 125 ccm. Druhé místo si vybojoval Ital Mattia Pasini, třetí Héctor Faubel a čtvrté Bradley Smith. Náš Lukáš Pešek si oproti včerejšímu dni o jednu pozici polepšil a do závodu tak půjde z páté pozice, když na vítězného Talmacsiho ztratil 0,867 sekundy.