GP Německa 250

Hiroshi Aoyama vítězí v závodě čtvrtlitrů, ve kterém náš Karel Abraham cíl závodu neviděl.

GP Německa 250
Dokonalý úspěch zaznamenali jezdci KTM, kteří získali první dvě místa v závodě třídy 250 ccm. Dlouho to ovšem vypadlo, že se z vítězství bude radovat Alex de Angelis, který až do posledního kola vedl, jenže právě v tomto posledním kole ho nejprve zdolal vítěz závodu Hiroshi Aoyama a v poslední zatáčce také Mika Kallio, jenž nakonec dojel v závodě druhý se ztrátou 0,119 sekundy. Třetí De Angelis poté ztratil dalších 0,155 sekundy.
Na čtvrté pozici dokončil závod Jorge Lorenzo, pátý byl Andrea Dovizioso. Na šesté pozici přijel s větší ztrátou Héctor Barbera, jenž správné brzdění do první zatáčky pochopil snad až v posledních kolech, kdy již jezdil osamoceně. Sedmé místo patřilo Marcu Simoncellimu, osmé Yuki Takahashimu, deváté Thomasu Lüthimu a desáté Roberto Locatellimu.
Na jedenácté pozici přijel do cíle Alex Aspargaro, dvanáctý dojel Shuhei Aoyama, třináctý byl domácí Dirk Heidolf, čtrnáctý Alex Baldolini a patnáctý Jules Cluzel.
Náš Karel Abraham skvěle začal, postupně se dostal na 12. pozici. Pak sice klesl o jednu pozici, ale především po první třetině havaroval. Svůj stroj sice znovu osedlal a v závodě pokračoval na 21. pozici, z ní však těsně předtím, než byl dojet o kolo, odstoupil.
V celkové klasifikaci nadále vede Jorge Lorenzo (191), druhý je nyní Alex de Angelis (171) a třetí Andrea Dovizioso (166). Náš Karel Abraham je stále na 19. místě, na kterém má 14 bodů.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist