GP Německa 125

Gabor Talmacsi vítězí v Grand prix Španělska 125 a dostává se tak na čelo celkové klasifikace. Lukáš Pešek dnes šestý.

Gabor Talmacsi potvrdil svou suverenitu na německém okruhu Sachsenring, kde dnes zvítězil v závodě Grand Prix 125 ccm. Na druhém místě dokončil tento závod Japonec Tomoyoshi Koyma, jehož KTM zaostala za Talmacsiho Aprilii o 3,532 sekundy. Na třetím místě projel cílem Španěl Héctor Faubel.
Čtvrtá pozice patřila dnes zklamanému Simone Corsimu, jenž se dlouho držel na druhé pozici. Pátý s další ztrátou přijel do cíle nováček Randy Krummenacher, jenž za svá záda odsunul našeho Lukáše Peška. Sedmá pozice patří domácí naději Sandro Cortesemu, osmá Britu Bradley Smithovi, devátá Španělu Pablo Nietovi a desátá Rakušanu Michaelu Ransederovi.
Na jedenácté pozici projel cílem Joan Olive, dvanáctý byl Esteve Rabat, třináctý Stefan Bradl, startující na divokou kartu, stejně jako čtrnáctý Georg Fröhlich. Poslední bod bral patnáctý Mike di Meglio.
Gabor Talmacsi (156 bodů) se tímto vítězstvím vrátil na čelo průběžné klasifikace letošního šampionátu třídy 125, kde má nyní na druhého Faubela (154) dvoubodový náskok. Třetí pozice patří Japonci Koyamovi (118). Náš Lukáš Pešek (113) byl sice předstihnut Koyamou, Španěl Sergio Gadea ovšem dnes v poslední zatáčce havaroval z páté pozice a tím se musel odsunout v celkovém pořadí níže. Lukáš Pešek je tak i nadále na čtvrté pozici, kde má na pátého Corsiho náskok pouhých tří bodů.