GP Malajsie - sobota v Sepangu

Moto3 - Kvalifikace

Kvalifikaci zahájili jezdci nejnižší kubatury na polosuchém povrchu, takže přilnavost nebyla vůbec ideální. Hned v úvodu zradila technika Portugalce Miguela Oliveiru (Estrella Galicia 0,0), protože se svým motocyklem Suter/Honda běžel po obslužné komunikaci zpátky k boxům. Na mokrém asfaltu to v první polovině tréninku podklouzlo Romanu Fenatimu (Team Italia FMI), ale vše se obešlo bez větších následků. V polovině tréninku vedl Jonas Folger (Mapfre Aspar Moto3) s časem 2'16,371 sekundy před druhým Zulfahmi Khairuddinem (AirAsia-SIC-Ajo) a třetím Efrénem Vázquezem (JHK t-shirt Laglisse). Jakub Kornfeil byl s časem 2'17,980 sekundy jedenáctý, Josep Rodriguez (Moto FGR) sedmnáctý.

V poslední čtvrthodině kvalifikace zajel na úvod nejrychlejší čas 2'15,451 sekundy Sandro Cortese (Red Bull KTM Ajo) a tím odsunul na druhou pozici krajana Folgera, který v tu chvíli ztrácel čtyři desetiny. V domácím prostředí jel ale perfektně Zulfahmi Khairuddin a byl to právě on, kdo s časem 2'14,357 sekundy vedl kvalifikační tabulku ještě deset minut před koncem. Jakub Kornfeil držel tempo šestým časem 2'16,379 sekundy.

Šest minut před koncem kvalifikace šel do vedení znovu Jonas Folger s maximem na kolo 2'14,334 sekundy a to byl také moment, když jezdci začali finální bitvu o pole position z Malajsie.

První pole position kariéry, navíc v domácím prostředí a v den svých jednadvacátých narozenin, získal Malajec Zulfahmi Khairuddin, jenž jako jediný zvládl zajet kolo pod hranici dvou minut a čtrnácti sekund. Druhý nejrychlejší byl Jonas Folger a třetí v pořadí Sandro Cortese.

Český jezdec Jakub Kornfeil se do závodu Velké ceny Malajsie kvalifikoval čtrnáctý, což znamená start z páté řady. Jezdec Moto FGR Josep Rodriguez kvalifikaci uzavřel s třiadvacátým časem.