GP Malajsie – Pole position získal Pedrosa, Lüthi a Antonelli

Moto2 – Kvalifikace

Už ve třetím kole překonal rekord v čase na kolo Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten), který zajel neuvěřitelných 2'06,383 sekundy a rázem byl na provizorní pole position s náskokem šesti desetin na druhého v pořadí Johanna Zarca (Ajo Motorsport).

V polovině kvalifikace ztrácel na první pozici třetí Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40) 0,659 sekundy, čtvrtý Jonas Folger (AGR Team) byl o 0,687 sekundy pomalejší, ale Němec v šesté zatáčce spadl a to byl konec. Pátý Lorenzo Baldaassarri (Forward Racing) ztrácel osm desetin a měl šanci se posunou na Folgerovu pozici, protože jeho motorku už ve druhé části rozhodně použít nešlo.

Němec Jonas Folger měl ale velké štěstí. Patnáct minut před koncem začalo drobně pršet a to znamenalo, že nikdo z jezdců si časy na kolo už nezlepšil, takže mu čtvrtý čas nikdo nevzal a do závodu odstartuje z druhé řady.

Kvalifikaci vyhrál v novém rekordu Thomas Lüthi před Johannem Zarcem, který byl hodně blízko, když rozdíl na Švýcara snížil na hodnotu 0,127 sekundy, ale počasí nakonec jejich souboj rozhodlo předčasně. Jako třetí se do závodu kvalifikoval Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40).