GP Malajsie – Pole position získal Pedrosa, Lüthi a Antonelli

MotoGP – 2.kvalifikace

Po prvním měřeném kole byl na první pozici s časem 1'59,053 sekundy Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), který hned na úvod nastavuje nový rekord. Druhý Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel přes šest desetin, třetí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl na tom podobně. Přes sekundu ztráty už registroval čtvrtý Andrea Iannone (Ducati Team) a pátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP). Dani Pedrosa tak všem naznačil, že to s ním snadné mít rozhodně nebudou.

V posledních pěti minutách si Marc Márquez ve dvanácté zatáčce málem vystoupil z motorky, ale celou situaci ustál a nadále zůstával s časem 1'59,682 sekundy na druhé pozici. Valentino Rossi předposlední výjezd absolvoval v závěsu za Andrea Iannonem (Ducati Team) a časem 1'59,810 sekundy se posunul na čtvrtou pozici, kde na prvního Daniho Pedrosu ztrácel 0,757 sekundy. Italova ztráta na třetího Lorenza představovala třiasedmdesát tisícin. Závěr kvalifikace už nestihl Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar), protože havaroval v šesté zatáčce v době, kdy mu patřil jedenáctý čas. Jeho týmový kolega Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) byl na tom s osmým časem daleko lépe.

Kvalifikaci vyhrál celkem přesvědčivě Dani Pedrosa v novém kvalifikačním rekordu 1'59,053 sekundy. Druhý se do závodu kvalifikoval Marc Márquez a v posledním měřeném kole se časem 1'59,726 sekundy posunul na třetí místo Valentino Rossi, jenž má v Malajsii obrovskou podporu fanoušků. Španěl Jorge Lorezo prohrál první řadu rozdílem jedenácti tisícin a do závodu odstartuje čtvrtý z druhé řady společně s Calem Crutchlowem a Andrea Iannonem. Nejlépe postaveným jezdcem kategorie Open je na startu závodu MotoGP desátý Hector Barbera (Avintia Racing).