GP Malajsie – Pole position získal Pedrosa, Lüthi a Antonelli

Druhý den příprav na Velkou cenu Malajsie byl o posledních trénincích a především kvalifikacích, které určily pozice na startech jednotlivých motocyklových tříd. Do poloviny kvalifikace šestistovek vše probíhalo na suchém povrchu, pak ale nastala změna povětrnostních podmínek a objevily se dešťové kapky. Pole position na startu závodu Moto3 vybojoval Ital Niccoló Antonelli, Jakub Kornfeil odstartuje pátý, Karel Hanika čtrnáctý. V nejnižší kubatuře je ale docela možné, že pořadí na startu ještě ovlivní penalizace vedení závodu udělená jezdcům za pomalou jízdu. V třídě MotoGP vyhrál kvalifikaci v novém rekordu Dani Pedrosa, který z první řady odstartuje společně s Marcem Márquezem a Valentinem Rossim. Jorge Lorenze startuje čtvrtý. V třídě Moto2 si pro první místo na startu dojel v novém rekordu Thomas Lüthi.

Moto3 – 3.volný trénink

V posledním tréninku zajel nejrychleji Danny Kent (Leopard Racing), když kolo okruhu v Sepangu zvládl časem 2'12,731 sekundy. Lídr seriálu Moto3 je v Malajsii viditelně ve formě a je jen kousek od toho, aby v neděli oslavil zisk titulu mistra světa. Druhý Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) ztratil na Kentův čas jen 0,114 sekundy, třetí Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) byl o 0,226 sekundy pomalejší. Portugalec je jediný, kdo může Kenata v cestě za titulem ještě ohrozit, i když čtyřicet bodů ztráty je před posledními dvěma závody hodně.

Velmi dobře si v Malajsii vede český závodník Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing). V sobotu ráno zajel čas 2'13,223 sekundy, což je čtvrté nejrychlejší kolo třetího tréninku a na Kenta ztrácí necelé půl sekundy. První pětici uzavírá Brad Binder (Red Bull KTM Ajo). Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl v sobotu dopoledne s časem 2'13,785 sekundy patnáctý a jeho ztráta představuje něco přes sekundu.

V závodním víkendu nepokračuje Andrea Locatelli (Gresini Racing Team Moto3), který kvůli bolestem kostrče odstoupil už po prvním tréninku. Pád ve druhém tréninku znamená odstoupení pro dalšího Itala Alessandra Tonucciho (Outox Reset Drink Team).

GP Malajsie, Moto3 – 3.volný trénink