GP Malajsie – neděle v Sepangu

V Sepangu v noci intenzivně pršelo, takže ráno byla dráha stále ještě v některých místech mokrá. To bylo ale pro den závodu všechno, protože počasí dnes v Malajsii ukázalo příznivou tvář a všechny závody jeli jezdci na suchém povrchu. V Moto3 vyhrál Luis Salom, Esteve Rabat je vítězem v Moto2 a Dani Pedrosa v MotoGP.

MotoGP – závod

Do druhého kola závodu najížděli jezdci v pořadí první Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), druhý Dani Pedrosa (Repsol Honda), třetí Marc Márquez (Repsol Honda), čtvrtý Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) a pátý Álvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini). Luca Scassa (Cardion AB Motoracing) jel dvacátý a Lukáš Pešek (Came Ioda Racing Project) dvaadvacátý. Předčasný start absolvovala trojice Colin Edwards (NGM Mobile Forward Racing), Héctor Barbera (Blusens Avintia) a Michael Laverty (Paul Bird Motorsport). Všichni museli projet boxy.

Po pěti kolech vedl Dani Pedrosa s náskokem pěti desetin, ale nádhernou bitvu předváděla dvojice Jorge Lorenzo a Marc Márquez. To vše sledoval čtvrtý Valentino Rossi, pátý Álvaro Bautista už ztrácel přes čtyři sekundy. Po trestu trojice jezdců za předčasný start se Luca Scassa posunul na šestnácté místo, Lukáš Pešek byl devatenáctý.

V polovině závodu vedl Dani Pedrosa, na druhém místě už pokračoval Marc Márquez a za ním Jorge Lorenzo. Po těsných soubojích už nebylo ani stopy, protože tyto jezdce dělily dvě sekundy. To samé platilo v případě Valentina Rossiho, který jel čtvrtý. Bojovalo se o páté místo a to mezi Álvarem Bautistou a Calem Crutchlowem (Monster Yamaha Tech 3). Ital Luca Scassa jel na osmnácté pozici. V závodu už nepokračoval Lukáš Pešek, který zajel do boxů. Předčasně také skončil Nicky Hayden (Ducati Team), jemuž vypověděla službu jeho tovární GP13.

Patnáctý závod sezony vyhrál Dani Pedrosa náskokem tří sekund před týmovým kolegou Marcem Márquezem. Třetí projel cílem Jorge Lorenzo, čtvrtý Valentino Rossi a souboj o páté místo vyhrál Álvaro Bautista, jenž porazil jezdce satelitní Yamahy Cala Crutchlowa. Luca Scassa skončil na sedmnácté pozici. Nejlepším jezdcem CRT je devátý Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar).

V čele průběžného hodnocení zůstává s 298 body Marc Márquez, který má před druhým v pořadí Jorge Lorenzem náskok 43 bodů. Dani Pedrosa je průběžně třetí a na vedení ztrácí 54 bodů.